لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

واتس‌اپ کاملا مسدود شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طبق گزارش های منتشر شده ، کشور چین بطور کامل اپلیکیشن پیام رسان محبوب و کاربردی واتساپ را فیلتر و مسدود کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، دولت چین که سابقه زیادی در فیلترینگ و مسدود کردن شبکه‌های محبوب اجتماعی و پیام‌رسان دارد، این بار بطور کلی شمشیر خود را در برابر پیام‌رسان پرطرفدار واتس‌اپ از رو بسته و به کلی آن را فیلتر کرد.  

چین پیشتر هم برخی از امکانات و ویژگی‌های این پیام‌رسان تماس ویدیویی و تماس صوتی را مسدود کرده و آن را برای عموم مردم غیر قابل دسترسی کرده بود. بدیهی است دلیل مسدودسازی و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی توسط این کشور آن است که محتوای غیرقانونی و خلاف دولت و فرهنگ در این کشور منتشر نشود و همچنین نظارت بیشتری بر کاربران و فعالیت‌هایشان داشته باشند.

چین همواره نسبت به برنامه‌ها، نرم افزارها، شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی که در غرب توسعه داده می شوند، حالتی تدافعی به خود گرفته و بسیاری از آنها نظیر  فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و برخی سرویس‌های گوگل همچنان فیلتر و مسدود هستند. در ازای آن، چین همواره درصدد رشد و توسعه برنامه ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی و محلی است چرا که بدین وسیله خیلی راحت می تواند فعالیت کاربران را نظارت کند.

خبر فیلترینگ پیام رسان واتس‌اپ بطور قطع برای آن دسته از کاربرانی که طرفدار این اپلیکیشن محبوب و کاربردی بوده‌اند، خبر ناخوشایندی محسوب می شود.

اپلیکیشن واتس‌اپ در صدر پیام‌رسان‌های محبوب در بیش از ۱۰۰ کشور جهان قرار گرفته است. بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده توسط واتس‌اپ، این اپلیکیشن پیام‌رسان دارای حدود ۱.۳ میلیارد کاربر در سراسر جهان  است. شرکت فیس‌بوک با در اختیار داشتن واتس‌اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار کسب کرد و هم اکنون نیز درصدد کسب پول بیشتری از این اپلیکیشن پیام رسان محبوب است.

البته این خبر برای تاجران و صاحبان شرکت‌ها نیز اصلا خبر خوبی نخواهد بود چرا که بتازگی واتس‌اپ خبر داده بود که قرار است امکانات و خدمات جدید دیگری به این پیام رسان محبوب اضافه شود تا بدین وسیله کاربران بتوانند براحتی با شرکت های مورد نظر خود، در ارتباط باشند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.