لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

خوردني هايي که شما را شاد مي کند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هيچ چيز لذت بخش تر از خوردن غذا نيست. البته اگر سالم و مقوي باشد.

در ميان رژيم غذايي برخي خوراکي ها هست که هم براي سلامت جسماني ما مفيد است و هم براي سلامت رواني ما به اين نکات توجه کنيد:
▪ صبحانه خوردن روزانه: کساني که صبحانه مي خورند، از وضعيت سلامت بهتري برخوردارند، تحقيقات نشان مي دهد، بدن افرادي که صبحانه مي خورند، ويتامين و موادمعدني بيشتري دارد و چربي و کلسترول کمتري دارند.نتيجه خوردن صبحانه، داشتن بدني آماده، وزن طبيعي، کاهش چربي خون و عادت کردن به کم خوردن است. خوردن صبحانه موجب مي شود افراد تا زمان ناهار، کالري لازم را براي انجام فعاليت داشته باشند، بدون اينکه احساس گرسنگي کنند. انجمن قلب آمريکا بر اين اعتقاد است که چاقي در کساني که صبحانه مي خورند کمتر است و اين افراد در مقايسه با کساني که صبحانه نمي خورند کمتر به ديابت مبتلا مي شوند. حتي کساني که به عنوان صبحانه، حبوبات پخته شده استفاده مي کنند، از نظر جسمي و رواني وضعيت بهتري دارند. در کودکان، خوردن صبحانه موجب افزايش توجه و دقت شده و عملکرد آنها را در انجام آزمون هاي استاندارد افزايش مي دهد. براي بهره مندي از مزاياي صبحانه، وعده غذايي که شامل کبوهيدارت ها، پروتئين و مقدار کمي چربي باشد، توصيه مي شود.
 
▪ گنجاندن ماهي در رژيم غذايي: چند بار اين جمله را از افراد يا رسانه ها شنيده ايد؟ «چند بار در هفته ماهي مي خوريد؟» انجمن قلب آمريکا به افراد توصيه مي کند که در هفته دو بار ماهي بخوريد. ماهي علاوه بر اينکه منبع خوبي از پروتئين است، مواد مضر کمتر مانند چربي هاي اشباع کمتر داشته و اسيد چرب امگا3 بيشتر دارند. اين موجب کاهش خطر بيماري هاي قلبي مي شود. غذاهايي مانند کانولا، گردو که حاوي ماده اي به نام آلفالينولئيک اسيد است، در بدن به امگا 3 تبديل مي شود. همچنين چربي امگا3 موجب تقويت سيستم ايمني مي شود. براساس تحقيقات، ميان مصرف امگا3 در رژيم غذايي و کاهش آلرژي، آسم، اگزما و اختلالات ايمني، ارتباط وجود دارد.
 
▪ ميان وعده ها: کارشناسان تغذيه پيشنهاد مي کنند، خوردن پنج وعده يا بيشتر از ميوه ها و سبزي ها در طول روز بخشي از يک رژيم غذايي سالم است. خوردن ميوه ها موجب شادابي و نشاط بيشتر مي شوند. علاوه بر اين: خطر سرطان را کاهش مي دهند. علايم پيري را به تعويق مي اندازند.· حافظه را تقويت مي کنند. سلامت قلب را افزايش مي دهند. سيستم ايمني را تقويت مي کنند. بهترين راه براي گنجاندن ميوه و سبزي ها در رژيم غذايي، مصرف آنها به عنوان ميان وعده هاي غذايي است. ميوه ها و سبزي ها در عين حال که کالري کمي دارند اما سرشار از مواد مغذي هستند. هويج و ماست کم چرب و خشکبار، سيب و انواع ديگر ميوه بهترين ميان وعده ها هستند.بهترين زمان براي خوردن ميان وعده زماني است که گرسنه هستيد.
 
▪ آب و لبنيات: آب و شير دو مايع ضروري براي سلامت بدن هستند. بدن ما براي انجام فعاليت هاي طبيعي خود به آب نياز دارد. بدن براي تحرک و فعاليت هاي حياتي دستگاه ها مانند مغز، قلب و کليه و کبد براي صحيح عمل کردن، به آب نياز دارد. در صورتي که آب کافي ننوشيد، وضعيت بدن رو به وخامت مي رود. بنابر گزارش هاي دانشمندان دانشگاه مينه سوتا، کلسيم موجود در محصولات لبني براي سلامت بدن و استحکام استخوان ها ضروري است. همچنين از افزايش فشارخون بيماري هاي قلبي و سرطان روده بزرگ جلوگيري مي کند. حتي مصرف لبنيات کم چرب در کاهش چربي و کاهش توده عضلاني هم موثر است.
 
▪ نوشيدن چاي: چاي بنوشيد اما چايي که ميزان کافيين آن کمتر باشد. چرا که هرچه ميزان کافيين بيشتر باشد، بدن بيشتر دچار کم آبي شده و نوشيدني هاي شيرين هم به افزايش وزن منجر مي شود. مدارکي وجود دارد مبني بر اينکه چاي در تقويت حافظه موثر بوده و از بيماري هاي قلبي و سرطان پيشگيري مي کند.چاي مزاياي مفيدي دارد، از جمله آنتي اکسيدان هاي موجود در آن که در جلوگيري از ابتلا به سرطان نقش دارد. بهتر است چاي را با آب ميوه يا دارچين و زنجبيل مزه دار کرد.

منبع:سلامتيران

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.