لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

کاهش قیمت نفت با تعطیلی پالایشگاه های آمریکا

روز چهارشنبه، قیمت نفت کاهش یافت و قیمت بنزین افزایش. علت کاهش قیمت نفت، طوفان شدید هاروی بوده است که موجب تعطیلی یک پنجم پالایشگاه های آمریکا در قلب صنعت نفت این کشور بوده است. این امر موجب شده است تا تقاضا برای نفت کاهش یابد و از سوی دیگر احتمال کاهش موجودی بنزین را افزایش داده است.

به گزارش آنا، امروز قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده در روز گذشته، ۲۳ سنت کاهش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۱.۷۷ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۵ سنت کاهش، بشکه‌ای ۴۶.۱۹ دلار صورت گرفت.

به گزارش رویترز، گلدمن ساکس می گوید که پالایشگاه های آمریکا با ظرفیت تولید روزانه ۴.۱ میلیون بشکه در روز که حدود ۲۳ درصد تولید آمریکا را تشکیل می دهد، به خاطر طوفان هاروی تعطیل شده است. راه اندازی دوباره این پالایشگاه ها در بهترین حالت ۱ هفته یا شاید هم بیشتر زمان می برد.

این در حالی ست که قیمت آتی بنزین آمریکا با ۵.۵ درصد افزایش به ۱.۸۸۵۸ دلار رسیده است که بیشترین سطح قیمت بنزین از میانه سال ۲۰۱۵ است. پیش از این، با تعطیلی بسیاری از پالایشگاه های خلیج مکزیک در روز دوشنبه، شاخص بنزین آمریکا در بازار آسیا ۶.۸ درصد رشد پیدا کرده و گالنی ۱.۷۷۹۹ دلار معامله شده بود.

طوفان هاروی از شدیدترین طوفان هایی ست که در ۵۰ سال گذشته ایالت تگزاس به خود دیده و این طوفان موجب تعطیلی چندین پالایشگاه و توقف برخی از فعالیت ها در جهت تولید نفت خام شده است. این طوفان موجب مرگ دست کم ۱۷ نفر شده است.

روز سه شنبه سازمان نفت آمریکا گزارش داده که در هفته گذشته موجودی نفت این کشور ۵.۷۸ میلیون بشکه کاهش یافته است. با این حال سرمایه گذاران منتظر شنیدن آمارهای رسمی از سوی سازمان اطلاعات انرژی آمریکا هستند که در اواخر روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

ارزیابی خسارات ناشی از این طوفان می تواند منجر به نوسانات بیشتر در قیمت بنزین و نفت شود. بعضی از پالایشگاهها در حال آماده شدن برای از سرگیری فعالیت های خود هستند، اما پیش بینی می شود که باران های شدید تا انتهای روز چهارشنبه ادامه یابد و به خسارات ناشی از سیل فاجعه بار هوستون افزوده شود.

اولیویر جکوب، مدیر عامل شرکت تحلیل نفت PetroMatrix، گفته است: "پالایشگاه های آسیایی باید به شدت فعالیت های خود بیافزایند تا برای پشتیبانی از قیمت برنت، بتوانند کسری براآمده از تعطیل شدن پالایشگاه های آمریکا را جبران کنند."

جکوب اشاره کرده است که هنوز میزان خسارات وارد شده به صنعت نفت ایالات متحده به طور دقیق مشخص نشده است و آسیب های گسترده ای در میدان های نفتی یا خطوط لوله می تواند موجب افزایش قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت شود.

منطقه ی طوفان زده، جایی است که پالایشگاه های آن ظرفیت پالایش روزانه ۲.۲ میلیون بشکه نفت را داراست و همچنین یکی از مهمترین مراکز برای واردات و صادرات نفت خام می باشد.

انتظار می رود که تولید آمریکا در این هفته کاهش چشمگیری پیدا کند و موجودی این کشور به کمترین حد خود در سال های اخیر برسد. این امر قطعا برای اوپکی ها نتیجه خوبی خواهد داشت چرا که مدت هاست آن ها در تلاش برای ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا هستند، اما تا کنون نتوانسته اند آن طور که باید به هدفشان برسند.

در تاریخ ۲۵ می سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک) و ۱۱ کشور دیگر توافق کردند تا قرارداد کاهش تولید نفت را که در ابتدا ۶ ماهه بود، برای ۹ ماه دیگر تمدید کنند، و تا ماه مارس ۲۰۱۸، تولید جهانی نفت را روزانه ۱.۸ میلیون بشکه نفت کاهش دهند. اعضای اوضک امیدوارند که با کاهش تولید بتوانند قیمت نفت را افزایش دهند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.