لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

کاهش بهای نفت در معاملات هفته گذشته

بهای معاملات آتی نفت روز جمعه تحت تاثیر اعلام کاهش شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا، افزایش چشمگیری پیدا کرد اما برای کل هفته کاهش رقم زد.

به گزارش ایسنا، نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در سپتامبر در بازار نیویورک ۵۵ سنت یا ۱.۱ درصد افزایش یافت و در ۴۹.۵۸ دلار در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات این بازار تحت تاثیر ریزش چشمگیری که روز پنج‌شنبه روی داد، برای کل هفته ۰.۳ درصد کاهش نشان داد.

نفت برنت برای تحویل در اکتبر در بازار لندن ۴۱ سنت یا ۰.۸ درصد افزایش یافت و در ۵۲.۴۲ دلار در هر بشکه بسته شد. نفت برنت برای کل هفته حدود ۰.۴ درصد کاهش داشت.

قیمت‌های نفت پس از گزارشی که نشان داد شمار دکل های حفاری نفت آمریکا در هفته گذشته یک حلقه کاهش یافته و با ۷۶۵ حلقه رسیده است، مورد حمایت قرار گرفت. طبق گزارش گروه صنعتی "بیکر هیوز"، شمار دکل‌های حفاری گاز آمریکا نیز سه حلقه کاهش یافت و به ۱۸۹ حلقه رسید و مجموع دکل‌های حفاری نفت و گاز در هفته گذشته به ۹۵۴ حلقه بالغ شد.

نفت همچنین پس از گزارشی که نشان داد اقتصاد آمریکا در ماه ژوئیه ۲۰۹ هزار شغل جدید ایجاد کرده است، مورد حمایت قر ار گرفت. این آمار بهتر از رقم ۱۸۰ هزار شغل مورد پیش‌بینی اقتصاددانان در نظرسنجی مارکت واچ بود. آمار اشتغال مطلوب آمریکا نشان‌دهنده تقاضای مطلوب برای نفت است که به بالا بردن قیمت‌ها کمک می‌کند.

به گفته فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد گروه پرایس فیوچرز، آمار اشتغال بسیار قوی بود و آمار دکل‌های حفاری نشان داد که تولیدکنندگان شیل آمریکا روند رشد حفاری را کاهش داده‌اند.

با این‌همه دورنمای بلندمدت قیمت‌های نفت همچنان ضعیف مانده است. نظرسنجی وال استریت ژورنال از بانک‌های سرمایه‌گذاری در پایان ژوئیه نشان داد متوسط قیمت مورد پیش‌بینی برای نفت برنت در سال جاری ۵۳ دلار در هر بشکه است که نسبت به نظرسنجی ژوئن دو دلار کاهش پیدا کرده است. بانک‌ها همچنین متوسط قیمت مورد پیش‌بینی برای نفت وست تگزاس اینترمدیت را ۵۱ دلار در هر بشکه در سال جاری پیش‌بینی کردند که یک دلار کمتر از نظرسنجی ژوئن بود.

تولید قوی‌تر نفت آمریکا در سه سال گذشته قیمت‌ها را تحت فشار قرار داده است و دولت این کشور برآورد کرده است تولید داخلی نفت امسال به ۹.۳ میلیون بشکه در روز بالغ می‌شود و در سال ۲۰۱۸ به رکورد حدود ۱۰ میلیون در هر بشکه می‌رسد.

اشباع شدید بازارهای نفت بودجه بسیاری از تولیدکنندگان نفتی را تحت فشار قرار داده است و حتی عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان و یکی از تولیدکنندگان کم هزینه است، ناچار شده برای مقابله با تاثیرات قیمت‌های پایین تدابیر ریاضتی را اتخاذ کند.

محدودیت تولیدی که سال جاری از سوی کشورهای عضو اوپک اتخاذ شده، بزرگترین واکنش به اشباع عرضه نفت بوده است واین اواخر عربستان سعودی و برخی از تولیدکنندگان کوچک‌تر شروع به کاهش صادرات کردند. نشست دو روزه اوپک در هفته جاری شامل بحث درباره میزان پایبندی به کاهش تولید خواهد بود. به گفته تحلیلگران، اعضای این سازمان همیشه تعهداتشان برای کاهش تولید را رعایت نکردند و اگر روند رشد تولید آمریکا به همین منوال ادامه پیدا کند، میل این تولیدکنندگان به نادیده گرفتن سقف تعیین شده برای کاهش تولید، قوی‌تر خواهد شد.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.