لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

KHODRO0613

حاشیه قیمتی ۸ تا ۲۵ میلیونی بازار خودرو در چرت پائیزی شورای رقابت و سازمان حمایت

در شرایطی که بازار خودرو با رکود همراه است، روش‌های فروش برخی خودروسازان باعث افزایش اختلاف قیمت کارخانه‌ای و بازار بعضی خودروها شده و در این میان، جای نظارت دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان حمایت و شورای رقابت خالی است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

گذشت اولیای‌دم از قصاص نوعروس قاتل

نوعروسی که چند ماه پس از ازدواج، همسرش را به قتل رساند و به قصاص محکوم شد با کمک یک خیریه توانست رضایت اولیای‌دم را بگیرد؛ او روز گذشته برای سومین بار پای میز محاکمه ایستاد و از جنبه عمومی محاکمه شد.

به گزارش روزنامه شرق ، ٢٠ بهمن‌ماه سال ٨٩ مأموران ١٣١ شهر ری از مرگ مرد ٢٤ساله‌ای به نام مجید در خانه‌اش با‌خبر شدند. آنها پس از رفتن به خانه مجید و تحقیقات اولیه متوجه شدند او را همسر ٢١ساله‌اش، نگین، کشته است. نگین درحالی‌که گریه می‌کرد به پلیس گفت: از روز اول زندگی‌ مشترک با همسرم اختلاف داشتم. او تعادل روحی و روانی نداشت،  همیشه من را کتک می‌زد و چند بار نیز اقدام به خودکشی کرده بود. بارها خواستم از او طلاق بگیرم اما خانواده همسرم مانع شدند.این زن درباره روز حادثه گفت: آخرین‌بار که با شوهرم درگیر شدم، او شروع به خودزنی کرد من هم به او گفتم دیگر تحمل این زندگی را ندارم و می‌خوام طلاق بگیرم. مجید با شنیدن این حرف چاقویی به دستم داد و از من خواست او را بکشم. عصبانی بودم و با چاقویی که شوهرم به دستم داده بود یک ضربه به شکمش زدم؛ خیلی ترسیده بودم از مجید خواستم به بیمارستان برویم اما او به حرف‌‌های من توجه نکرد و به رختخواب رفت. چند ساعت بعد متوجه شدم مجید مرده است.
با اعترافات این نو‌عروس و سایر مدارک موجود، پرونده برای رسیدگی در اختیار شعبه ١١٣ سابق دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت. در آن جلسه نگین گفت: هنگامی که با شوهرم درگیر شدم او چاقویی به دستم داد؛ نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که روی زمین افتادم و چاقو به شکم مجید برخورد کرد. در   پایان این جلسه قضات قتل را غیر عمد تشخیص دادند و نگین را به پرداخت دیه محکوم کردند اما دیوان‌عالی کشور رأی را تأیید نکرد و رسیدگی به پرونده در شعبه هم‌عرض از سر گرفته شد. به این ترتیب نگین این بار در  شعبه ٧١  سابق دادگاه کیفری  تهران بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد. او در این جلسه گفت: از روز اول با شوهرم تفاهم نداشتم. روز حادثه هنگامی که مجید به خانه آمد بدون هيچ مقدمه‌اي به من فحاشی کرد. از کارهایش خسته شده بودم و جوابش را دادم همان موقع شوهرم چاقو را برداشت و به من گفت اگر مي‌خواهي من را بكش. تيغه چاقو را گرفتم و كشيدم که ناگهان دستم خوني شد. فکر كردم خودم زخمي شده‌ام اما پيراهن مجید هم خوني شده ‌بود. نمی‌دانم در آن درگیری چاقو چطور به پهلوی مجید برخورد کرده بود. در پایان آن جلسه هیئت قضائی وارد شور شد و نگین را به قصاص محکوم کرد. این حکم در دیوان عالی کشور تأیید شد و این تازه‌عروس در یک قدمی چوبه دار قرار داشت که با کمک یک مؤسسه خیریه توانست رضایت اولیای‌دم را جلب کند. او دیروز برای سومین بار در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران ایستاد تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شود. نگین در این جلسه گفت: نمی‌خواستم شوهرم را بکشم اما او با دادن چاقو به دست من و حرف‌هایش من را تحریک کرد. نمی‌دانم چطور چاقو به پهلوی او خورد.
او ادامه داد: حکم قصاص تأیید شده بود که اولیای‌دم با دریافت دیه حاضر به گذشت شدند. پولی برای پرداخت دیه نداشتم که  یک مؤسسه خیریه به کمکم آمد و بیش از نصف دیه را پرداخت کرد. خانواده‌ام هم با سختی زیاد توانستند بقیه دیه را پرداخت کنند. من به‌اندازه کافی در این مدت تنبیه شده‌ام و از قضات می‌خواهم در مجازات من تخفیف بدهند. با پایان جلسه قضات وارد شور شدند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.