لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

متوسط رشد ۳ درصدی قیمت مسکن در مناطق تهران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک فعال بازار مسکن با تأکید براینکه سیگنال‌های بازار مسکن نشان می‌دهد که متوسط رشد قیمت مسکن از ابتدای سال در مناطق مختلف تهران ماهانه ۲ تا ۳ درصد بود، گفت: اولین تأثیر کاهش نرخ سود بانکی رشد نرخ اجاره‌بها بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد حسین رفعت‌نژاد در گردهمایی علمی مشاوران املاک با تأکید بر اینکه دادن اطلاعات شفاف در بازار مسکن از ویژگی‌های اصلی ایجاد وبسایت‌های تخصصی املاک است، گفت: یکی از عناصر اصلی در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کاهش ریسک است. بنابراین زمانی قدرت ریسک کاهش می‌یابد که قدرت ناشی از مطلع بودن به کاربران داده شود.

رفعت‌نژاد تأکید کرد: سرمایه‌‌گذاران تا زمانی که مردد هستند اقدام به سرمایه گذاری نمی کنند بنابراین وقتی سرمایه‌گذاران اطلاع کافی از وضعیت قیمت ملک و رشد و کاهش آن داشته باشند به راحتی اقدام به خرید ملک می‌کنند.

این کارشناس مسکن با بیان اینکه تا زمانی که سرمایه‌گذاران ندانند چه زمانی برای خرید ملک مناسب است در تصمیم خود تردید خواهند داشت، بیان کرد: طبق برآوردی که وبسایت آی‌هوم انجام داده در شش ماه گذشته متوسط رشد قیمت ملک در مناطق مناسب و خوب تهران حدود 2 تا 3 درصد بود، اما در شهریور ماه مجدداً این روند بازگشت داشته است.

به گفته وی، با توجه به درخواست آگهی‌های داده شده در این وبسایت اختلاف معناداری بین قیمت عرضه‌کننده و صاحب ملک و قیمت واقعی معامله وجود داشته است.

رفعت‌نژاد اظهار داشت: قطعاً با کاهش نرخ سود بانکی می‌توان امیدوار شد که سرمایه‌گذاری در بخش مسکن رشد خواهد کرد اما نکته‌ای که مشخص بود این بود که این اقدام تأثیر بسزایی در رشد نرخ اجاره‌بها داشت.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.