لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

کاهش نرخ سود بانکی سازندگان را به رونق مسکن امیدوار می‌کند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن تهران با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی اجباراً اجتناب‌ناپذیر است، گفت: اگر به تدریج سرمایه‌ها به سمت تولید هدایت شود می‌توان به این اقدام جدید دولت برای رونق اقتصادی و رونق مسکن امیدوار شد.

حسن محتشم در گفت و گو با خبرگزاری فارس در خصوص تأثیر نرخ سود بانکی بر رونق ساخت و ساز گفت: کاهش نرخ سود بانکی اجباراً اجتناب‌ناپذیر است.برای اینکه شرایط فعلی اقتصادی و شرایطی که در حال حاضر در اقتصاد کلان کشور حاکم است مولد و اشتغالزا نیست، به عبارتی شرایط کنونی و شرایط کنترل تورم بدون اشتغالزایی است و این نمی‌تواند برای اقتصاد کشور مناسب و مفید باشد.

وی افزود: تورم تا یک نقطه‌ای قابل کنترل بوده که آن هم از سوی دولت به نوعی بیش از اندازه کنترل شده است، پس در حال حاضر که نرخ سود بانکی کاهش یافته است به اجبار دولت سعی دارد سرمایه‌ها را از بانک خارج کند، اما باید برای تولید برنامه‌ریزی داشته باشد و کنترل تورم به‌ تنهایی نمی‌تواند مناسب و مفید باشد.

محتشم ادامه داد: سرمایه‌ها باید از بانک‌ها خارج و به سمت و سویی مثل تولید ،بازسازی کارخانجات ،تولید محصولات و یا تولید مسکن در بافت فرسوده انتقال پیدا کند. اگر به تدریج سرمایه‌ها به سمت تولید هدایت شود می‌توان به این اقدام جدید دولت برای رونق اقتصادی و رونق مسکن امیدوار شد.

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن تهران اظهار داشت: دولت چاره‌ای جز کاهش نرخ سود بانکی ندارد چرا که با این روند سود بانکی اقتصاد با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

*بازار مسکن راکد است و مسکن در حال احتضار به سر می‌برد

وی افزود: در حال حاضر هنوز بازار مسکن راکد است. مسکن در حال احتضار به سر می‌برد و به همین دلیل است که می‌بینیم نرخ اجاره بها در تابستان امسال که فصل جابجایی بود به شدت افزایش یافت.

محتشم گفت: قدرت خرید متقاضیان مسکن پایین است و شرایط اقتصادی وضعیت عادی و روان خود را سپری نمی‌کند به همین دلیل رکود حاکم بر اقتصاد باعث می‌شود نرخ اجاره‌بها به دلیل کاهش عرضه مسکن به شکل قابل توجهی افزایش یابد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.