لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

سونامی ساخت واحدهای لوکس در کشور در سالهای 92 و 93

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: در سال‌های ۹۲ تا ۹۳ سونامی واحدهای لوکس خالی در کشور ایجاد شد و سازندگان به دلیل توجیه اقتصادی این پروژه‌ها در مناطق اعیان نشین این واحد‌ها ساخته شد.

مهدی روانشادینا عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه در حال حاضر در رکود ۴ ساله بازار مسکن قرار داریم، گفت: با توجه به علائمی که سال گذشته نشان داده شد به نظر می‌رسد که این رکود به سمت خروج از بازار مسکن است.
 
وی به مشکلات موجود در بازار مسکن اشاره کرد و گفت: در سال‌های ۹۲ تا ۹۳ سونامی واحدهای لوکس خالی در کشور ایجاد شد و سازندگان و سرمایه گذاران به دلیل توجیه اقتصادی این پروژه‌ها در مناطق اعیان نشین این واحد‌ها ساخته شد.
 
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار داشت: در حال حاضر ۲. ۵ میلیون واحد خالی در کشور وجود دارد که حدود ۵۰۰ هزار واحد از آن‌ها در تهران ساخته شده است.
 
روانشادینا با اشاره به اینکه یک موازنه بین بخش عرضه و تقاضا در واحدهای لوکس وجود نداشته است ، گفت: در حال حاضر عرضه فراتر از تقاضا است و به دلیل بار روانی که ایجاد شده سرمایه گذاران وسازندگان کم‌تر از برآورد اولیه حاضر به فروش واحد‌ها نیستند.
 
وی یادآور شد: بیشترین متقاضیان مسکن در کشور اقشار کم درآمد هستند بنابراین درکشور نیاز به ساخت واحدهای با متراژهای پایین‌تر از جمله ۵۰ متری و ۷۰ متری است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.