لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

KHODRO0613

حاشیه قیمتی ۸ تا ۲۵ میلیونی بازار خودرو در چرت پائیزی شورای رقابت و سازمان حمایت

در شرایطی که بازار خودرو با رکود همراه است، روش‌های فروش برخی خودروسازان باعث افزایش اختلاف قیمت کارخانه‌ای و بازار بعضی خودروها شده و در این میان، جای نظارت دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان حمایت و شورای رقابت خالی است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

آیت الله هاشمی رفسنجانی پژوهشگری نواندیش بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی انسانی فاضل و پژوهشگری نو اندیش در حوزه علوم انسانی بود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی در جریان انقلاب اسلامی نقشی تعیین کننده داشت و الگوی مبارزین بود.
وی گفت: واکنش ها به ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی بسیار گسترده است و نشان دهنده جایگاه و نقش برجسته ایشان در تاریخ معاصر و انقلاب اسلامی است.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی مدیری برنامه ریز و توسعه گرا در دوره ریاست جمهوری و فرمانده ای شجاع در دوران دفاع مقدس بود و در تمام عرصه های اساسی و بنیادین نظام حضوری تاثیر گذار داشت.
انصاری گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی صبور و فراجناحی بود و مصلحت اندیشی و برای خدا از خود گذشتن از ویژگی های او بود.

وی افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی انقلاب اسلامی را بیش از همه چیز دوست داشت و معتقد بود این انقلاب باید تداوم یابد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش اساسی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در تعیین و تداوم رهبری مقام معظم رهبری گفت: ایشان معتقد بود از جایگاه و نفوذ کلمه رهبری باید دفاع شود.
انصاری افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی معتقد بود اگر به نام اسلام نتوانیم کشور را بسازیم کشور شکست خواهد خورد.
وی گفت: اینکه بگوییم شخیصت هایمان اینگونه بودند رسم ادب است اما اگر در پی الگو سازی در نسل های آینده نباشیم برنامه هایمان کم خاصیت خواهد بود.
معاون حقوقی رئیس جمهور افزود: باید شخیصت هایی را که داریم اندیشه ها و اقداماتشان را به نسل آینده معرفی کنیم.
وی گفت: الان فضایی بسیار عاطفی توام با اندوه برای معرفی آیت الله هاشمی رفسنجانی ایجاد شده است که خوب است که بگوییم ایشان که بودند و چه کردند اما این سوال هست که چه تعداد از جوانان حوزه های ما می توانند هاشمی ، مطهری یا بهشتی شوند.
انصاری افزود: یک توطئه وسیعی از سوی دشمنان اسلام است که الگوهای بزرگ مسلمانان را از آنان بگیرد زیرا جامعه ای که الگو نداشته باشد بی هویت و معلق است.
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم هم در این برنامه گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی جزو معدود افرادی بود که پا به پای امام (ره) در نهضت اسلامی مبارزه کرد.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از ارکان و ستون های نظام بود و از زیر بار هیچ مسئولیتی شانه خالی نکرد.
وی گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی خودش را فرا جناحی تعریف کرده بود و عملکردش هم غالبا همینگونه بود.
مصباحی مقدم افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی بر اساس اعتقاد به ولایت فقیه و ضرورت محور قرار گرفتن آن از مقام معظم رهبری حرف شنوی داشت.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از شخصیت های شناخته شده پیش و پس از انقلاب اسلامی بود که عضو فعالی از مبارزات و نهضت با شخصیتی جدی موثر و متنفذ بود.
آیت الله محمد یزدی افزود: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی فعال و زیرک بود که در همه دوران های پیش و پس از انقلاب اسلامی حضوری فعال داشت.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اختلاف نظر و سلیقه بین طلاب و فضلا طبیعی است و در حالی که من با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بی پرده حرف می زدم و ایشان توجه می کرد دوستان با آن مرحوم با تعارف سخن می گفتند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.