لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

پیش بینی کارشناسان و سرمایه گذاران درباره ادامه درخشش طلا در بازارهای بین المللی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده نیز روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در نظرسنجی جدید 16 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد 10 نفر معادل 63 درصد به افزایش قیمت جهانی طلا در روزهای آینده رای داده اند. 4 نفر معادل 25 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت با کاهش روبرو خواهد شد و 2 نفر معادل 13 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز هم 869 نفر شرکت کردند که 506 نفر معادل 58 درصد اعلام کردند قیمت طلا هفته آینده افزایش خواهد یافت. 277 نفر معادل 32 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و 86 نفر معادل 10 درصد نیز تاکید داشتند قیمت طلا تغییری نمی کند.

در نظرسنجی هفته قبل 56 درصد کارشناسان اقتصادی و 58 درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. قیمت طلا در هفته ای که سپری شد با روندی صعودی روبرو بوده است.

از ابتدای سال 2017 تاکنون 65 درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی و 64 درصد پیش بینی های سرمایه گذاران درباره قیمت طلا درست بوده است.

به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی، تشدید تنش های سیاسی بر سر مساله کره شمالی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته و در صورت تشدید این تنش ها، قیمت طلا روند صعودی را ادامه خواهد داد.

گروهی از کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که اختلاف بین سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو آمریکا تاثیر مهمی بر ادامه روند صعودی قیمت طلا داشته است. برخی تحلیلگران معتقدند که وقوع طوفان و سیل سهمگین در برخی مناطق آمریکا موجب حواهد شد تا فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را تا پایان امسال تغییر ندهد و این مساله در نهایت موجب کاهش بیشتر ارزش دلار و افزایش قیمت طلا خواهد شد.

نزدیک شدن طوفان ایرما به سواحل فلوریدا نیز عامل مهم دیگری برای نگرانی در بازارهای بین المللی به شمار می رود.

به نظر می رسد در صورت وقوع طوفان سهمگین در فلوریدا و خسارات سنگین و شدید به این منطقه، ارزش دلار با کاهش و طلا با افزایش روبرو خواهد شد.

برخی تحلیلگران نیز پیش بینی می کنند قیمت هر اونس طلا تا روزهای آینده به بیش از 1365 دلار افزایش خواهد یافت.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.