لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

پیش بینی کارشناسان اقتصادی نسبت به ادامه روند صعودی قیمت طلا در روزهای آتی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی می کنند قیمت طلا در روزهای آتی افزایش خواهد یافت.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، نظرسنجی جدید حاکی است که قیمت جهانی طلا در مبادلات هفته آینده روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش قیمت طلا پس از انتشار امارهای ناامید کننده اشتغال آمریکا در ماه اوت قیمت جهانی طلا به بیش از 1334 دلار رسید که این بالاترین رکورد از نوامبر بوده است.

تازه ترین گزارش وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه اوت 156 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است که این رقم کمتر از انتظارات اولیه بوده است. نرخ بیکاری آمریکا نیز در این مدت با 0.1 درصد افزایش به 4.4 درصد رسیده است.

در نظرسنجی این هفته 16 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد 9 نفر معادل 56 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند، 3 نفر معادل 19 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت با کاهش روبرو خواهد شد و 4 نفر معادل 25 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین نیز 1196 نفر شرکت کردند که از این تعداد 694 نفر معادل 58 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت، 368 نفر معادل 31 درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای دادند و 134 نفر معادل 11 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تغییری نخواهد داشت. در نظرسنجی هفته گذشته 73 درصد کارشناسان اقتصادی و 48 درصد سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی کرده بودند که قیمت جهانی طلا با افزایش روبرو خواهد شد.

از ابتدای سال 2017 تاکنون 64 درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی و 63 درصد پیش بینی های سرمایه گذاران بین المللی درباره قیمت طلا درست بوده است.

برخی تحلیلگران بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه مدت قطعا بالاتر از 1300 دلار باقی خواهد ماند. انتشار آمارهای اشتغال در ماه اوت، احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده را کمتر کرده و این مساله به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.

تشدید تنش بین آمریکا و کره شمالی نیز می تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا در روزهای آینده داشته باشد. نوسانات ارزش دلار آمریکا نیز می تواند عامل مهمی برای قیمت طلا در روزهای آینده باشد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.