لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

افزایش دستمزد در آمریکا به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک تحلیلگر و استراتژیست ارشد بازارهای بین المللی نسبت به ادامه روند صعودی قیمت جهانی طلا کاملا امیدوار است.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، دنیس گارتمن تحلیلگر برجسته اقتصادی در مصاحبه با سی ان بی سی تاکید کرد: قیمت طلا در آستانه شکستن سطوح مقاومتی حساس و روانی است و سرمایه گذاران بین المللی باید خود را آماده کنند.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: سرمایه گذاران باید 10 تا 15 درصد سبد سرمایه گذاری خود را به طلا اختصاص دهند. بازار طلا تقریبا 2 سال است که یک روند کاملا صعودی را آغاز کرده ولی این مساله هنوز از سوی سرمایه گذاران بین المللی به رسمیت شناخته نشده و هنوز بسیاری از فعالان بازار آن را درک نکرده اند.

وی در ادامه پیش بینی کرد: شاید قیمت طلا در کوتاه مدت با افت نسبی روبرو شود ولی این مساله کاملا موقتی و زودگذر خواهد بود.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: به نظر من یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا طی ماه های آینده فشارهای تورمی به خصوص افزایش دستمزد و حقوق در آمریکا خواهد بود. از سوی دیگر تشدید تنش بین آمریکا و کره شمالی نیز می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا در بازارهای بین المللی داشته باشد. کسی نمی داند تنش های سیاسی بین المللی چه زمانی به اوج خود می رسد ولی در صورت تشدید تنش های بین المللی، بازار سهام به شدت آسیب پذیر خواهد بود.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای چین و هند نیز می تواند عامل مهم و تاثیرگذاری بر قیمت طلا در ماه های آینده باشد. مصرف طلا در بازار چین طی شش ماه نخست امسال با 10 درصد افزایش به بیش از 545 تن رسیده است.

این آمارها را انجمن طلای چین اعلام کرده است. شورای جهانی طلا نیز پیش بینی کرده است که تقاضای طلای هند امسال بار دیگر به بیش از 800 تا 900 تن خواهد رسید. تقاضای طلای هند سال گذشته با افت شدیدی روبرو شده بود.

به نظر می رسد بهبود اوضاع اقتصادی مردم هند و افزایش جمعیت طبقه متوسط این کشور نیز می تواند تاحد زیادی بر افزایش تقاضای طلا در بازار هند موثر باشد. هم اکنون حدود 250 میلیون نفر در هند زیر خط فقر زندگی می کنند ولی پیش بینی می شود با بهبود شرایط اقتصادی و افزایش درامد سرانه، طبقه متوسط در این کشور طی سال های آینده تقویت شود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.