لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت طلای جهانی اندکی افزایش یافت/۲۰دی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت هر اونس طلا امروز ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۱۷۴ دلار و ۲۳ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری میزان،قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین رقم یک ماه اخیر در هفته گذشته، روز جمعه به دلیل احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا تحت فشار قرار گرفته بود، اما امروز در یک ترمیم فنی اندکی افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز 0.1 درصد افزایش یافت و به 1174 دلار و 23 سنت رسید. قیمت فلز زرد در هفته گذشته حدود 2 درصد افزایش داشت و بهترین عملکرد هفتگی از اوایل ماه نوامبر تاکنون را تجربه کرد، اما روز جمعه پس از اظهار نظر مقامات فدرال رزرو در مورد بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا، کاهش یافت.

قیمت طلای آمریکا نیز 0.1 درصد افزایش یافت و به 1174 دلار و 10 سنت رسید.

مارک تو، رئیس گروه تحقیقاتی وینگ فانگ تائو در هنگ کنگ گفت: «نوعی ترمیم قیمت در بازار طلا در جریان است.»

وی افزود: «اما تاثیر تغییر سیاست های پولی از جمله افزایش نرخ بهره در آمریکا به تدریج احساس خواهد شد و ترمیم فوری قیمت طلا به پایان خواهد رسید.»

قیمت طلا نسبت به اواسط ماه دسامبر یعنی زمانی که به پایین ترین رقم های 10 ماه اخیر رسید، حدود 5 درصد افزایش یافته است.

آمریت کومار گوپتا، تحلیلگر بازار طلا گفت: «از نظر فصلی، ماه ژانویه ماه افزایش قیمت طلاست.» وی افزود، انتظار می رود سال نوی چینی در ماه جاری موجب افزایش خریدهای فیزیکی طلا شود.
وی افزود، کاهش جزئی ارزش دلار آمریکا نیز در افزایش قیمت طلا موثر بوده است.

شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، هفته گذشته به 103.820 رسید که بالاترین رقم از دسامبر 2002 تاکنون بود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.