لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

پیش بینی کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نسبت به ادامه روند صعودی قیمت طلا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که قیمت طلا در هفته آینده نیز روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، در حالی که قیمت طلا از ابتدای سال 2017 میلادی تاکنون با افزایش نسبی روبرو شده، تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی در تازه ترین نظرسنجی پیش بینی کردند که قیمت طلا در هفته آینده نیز افزایش بیشتری خواهد داشت.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا در هفته ای که گذشت حدود 2 درصد افزایش داشته است. 16 تحلیلگر ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته شرکت کرده اند که از این تعداد 12 نفر معادل 75 درصد اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

3 نفر معادل 19 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت بدون تغییر خواهد بود و تنها یک نفر تاکید کرد که قیمت طلا با کاهش روبرو می شود.

در نظرسنجی آنلاین نیز 1007 نفر شرکت کردند که از این تعداد نیز 542 نفر معادل 54 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش می یابد. 378 نفر معادل 38 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و 87 نفر معادل 9 درصد نیز تاکید کرده اند قیمت طلا با تغییر چندانی روبرو نمی شود.

از اواسط می تاکنون کارشناسان اقتصادی در 21 نظرسنجی روند قیمت طلا را درست پیش بینی کردند و 11 بار نیز این پیش بینی نادرست بوده است که نشانگر موفقیت 66 درصدی پیش بینی ها بوده است. این درصد موفقیت برای سرمایه گذاران بین المللی در نظرسنجی آنلاین 56 درصد بوده است.

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که افزایش تقاضای فصلی طلا تا پایان ژانویه ادامه خواهد یافت و این مساله تاثیر زیادی بر رشد بیشتر قیمت این فلز زرد خواهد داشت.

گزارش سایت طلا می افزاید، به نظر می رسد نگرانی ها نسبت به کاهش ارزش یوان چین و سیاست های پکن برای کنترل خروج سرمایه، تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای طلا در این کشور خواهد داشت.

برخی تحلیلگران نیز معتقدند که کاهش ارزش دلار آمریکا می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت طلا در روزهای آینده شود. با نزدیک شدن به زمان تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز روند نوسانات ارزش دلار بیشتر خواهد شد و این مساله می تواند بر قیمت طلا موثر باشد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.