لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

محدودیت جدید برای واردکنندگان متفرقه خودرو

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پلیس راهنمایی و رانندگی از تمدید مجوز گواهی صدور کاردکس برای واردکنندگان متفرقه (غیرنماینده) امتناع می‌کند که همین موضوع موجب شده مشتریان این دسته از واردکنندگان با مشکلاتی در شماره‌گذاری خودروهای خود مواجه شوند. آنگونه که گفته می‌شود، دلیل پلیس برای عدم تمدید گواهی صدور کاردکس برای متفرقه‌ها، حذف این دسته از واردکنندگان از سیستم ثبت‌سفارش است.

به گزارش اقتصادنیوز، موضوعی که اوایل دی‌ماه سال گذشته به دنبال ابلاغ دستورالعمل کنترل بازار ارز از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری رقم خورد؛ بنابر دستورالعمل مذکور تنها شرکت‌های واردکننده نماینده اجازه فعالیت در واردات خودرو به کشور را دارند.
براین اساس در شرایطی که بیش از هشت ماه از ممنوع شدن ثبت‌سفارش می‌گذرد و بعد از این مدت نیز شاهد اوج‌گیری ورود خودرو با توجه به ثبت‌سفارش‌های قبلی بودیم اما پلیس راهور با استناد به اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه صدور گواهی کاردکس را به این شرکت‌ها نمی‌دهد.
براین اساس واردکنندگان شرکت‌های متفرقه تنها می‌توانند بعد از شماره‌گذاری خودرو به نام خود، محصول را به مشتری برای شماره‌گذاری منتقل کنند. حال آنکه براساس قانون، شرکت‌های بازرگانی واردکننده خودرو چون فعالیت تجاری دارند، اجازه دریافت مجوز صدور کاردکس را دارند تا در صورت فروش خودرو، مشتریان بتوانند با دریافت کاردکس نسبت به شماره‌گذاری خودروی خود در مراکز پلیس اقدام کنند. موضوعی که به گفته رئیس انجمن واردکنندگان خودرو موجب افزایش هزینه مشتریان شرکت‌های واردکننده متفرقه شده است.
فرهاد احتشام‌زاد می‌گوید: این موضوع ضمن افزایش هزینه‌ها موجب می‌شود که فرآیند خرید خودرو برای مشتری طولانی و خسته‌کننده شود. وی تاکید دارد: هر چند واردکنندگان متفرقه درحال حاضر اجازه ثبت‌سفارش ندارند ولی بسیاری از آنها براساس قانون تا تیرماه سال جاری خودرو به کشور وارد کرده‌اند که قطعا فروش این محصولات زمانبر است و گواهی کاردکس یکی از نیازهای آنها برای فعالیت در بازار به حساب ‌می‌آید.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.