لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

حمله شدید خبرگزاری دانشگاه آزاد: چه اتفاق خاصی افتاده که اعضای کمیسیون فرهنگی به اروپا سفر کرده‌اند؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عکس‌های منتشره از اروپاگردی چند نماینده اصلاح‌طلب در فضای مجازی این سئوال را به‌وجود آورده، در زمانی که مردم ایران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند چه اتفاق خاص فرهنگی افتاده که اعضای کمیسیون فرهنگی به قاره سبز سفر کرده‌اند؟

به گزارش خبرگزاری آنا وابسته به دانشگاه آزاد: عکس‌های برخی از اعضای فراکسیون امید که یکی از آنها حضور چشمگیری در سلفی حقارت داشته است در پرتغال و پس از آن در فرانسه در فضای مجازی سئوالات بسیاری را مطرح کرده است. افکارعمومی در فضای مجازی این سئوال را از این نمایندگان اصلاح‌طلب می‌پرسند که حضور در فرانسه و پرتغال که پس از آن قرار است با ورود به کشور لهستان تکمیل شود و به قولی تور اروپاگردی برای اعضای فرهنگی فراکسیون امید است در این شرایطی که کشور با انواع و اقسام مشکلات دست و پنچه نرم می‌کند، چه ضرورتی دارد.
چند روز پیش هیات پارلمانی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که به منظور دیدار از کشور پرتغال شنبه وارد لیسبون شدند، در اولین روز حضور در این شهر از مسجد جامع بازدید و با هیات امنا و امام جماعات مسجد دیدار و در نماز جماعت مغرب شرکت کردند و در پایان دفتر یادبود را امضا نمودند.
در این سفر شماری از نمایندگان مجلس از جمله جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی، محمدعلی وکیلی، حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی و خانم طیبه سیاوشی شاه عنایتی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، علی مطهری را همراهی کردند.
نکته قابل توجه درباره چنین سفری، حضور نماینده روحانی اصلاح‌طلب با لباس عادی در این مسجد بود. در صورتی که روحانیون علاوه بر فعالیت‌هایشان در مشاغل دیگر به طور کلی وجهه مبلغ دینی نیز دارند که در این زمینه حضور یک نماینده روحانی در مسجدی آنهم در قاره سبز می‌توانست پیام مثبتی را در حوزه دیپلماسی عمومی مخابره کند اما مازنی به عنوان یک فرد عادی در این بازدید حضور یافت. این درحالی است که نمایندگان سفر کرده به اروپا هدف سفر خود را فرهنگی عنوان کرده‌اند.

بعد از آن عکسی از نمایندگان اصلاح‌طلب در موزه لوور پاریس منتشر شد که نشان از چهره مات و مبهوت نمایندگان فراکسیون امید از بازدید از این موزه داشت. پس از انتشار این عکس انتقادات در شبکه‌های اجتماعی به گردش اروپایی نمایندگان اصلاح‌طلب آنقدر زیاد شد که یک روزنامه این جریان در تیتر اول خود مجبور به پاسخ‌گویی نیم بند به این موضوع شد.
روزنامه آفتاب یزد در این باره با طرح همین انتقادات نوشت: «به طور کل این سؤال میان کنشگران مجازی درگرفت که با توجه به مشکلات داخل کشور و اخباری که درخصوص بعضی از معضلات اقتصادی و اجتماعی به گوش می‌رسد، آیا هزینه کرد برای چنین سفری می‌تواند از اولویت‌های اصلی با توجه به وقفه طولانی مدت در کار مجلس شورای اسلامی باشد یا خیر...بهتر است مشخص شود که نتیجه این رایزنی‌های فرهنگی چه بوده است و یادداشت‌های تفاهم و همکاری امضا شده میان طرفین چه دستاوردی به ارمغان خواهد آورد و به طور مشخص نتیجه این سفر چه خروجی ملموسی خواهد داشت؛ پرسشی که به قوت خود باقی است و شفاف سازی بیشتری را مطالبه می‌کند.»

جالب اینجاست که همین روزنامه برای توجیه این سفر عاجز مانده است و در پایان می نویسد: «نایب رئیس خانه ملت که شامگاه دوشنبه وارد پاریس شده بود، پس از دو روز اقامت، فرانسه را به مقصد لهستان ترک کرد و باید دید این سفرهای خارجی و احتمالا هزینه بر چه ثمراتی خواهند داشت. بدون شک در صورت شفاف سازی، این اقدامات مورد حمایت مردم قرار خواهد گرفت. آفتاب یزد آمادگی دارد تا در روزهای آتی دست‌آوردها و نتایج واقعی و ملموس این سفرها را منعکس کند.»
اگرچه اعضای فراکسیون امید سفر خود را فرهنگی قلمداد و دستاوردهای آن را درحوزه فرهنگی که اغلب ناملموس است عنوان کرده‌اند، اما باید یک سئوال اساسی در اینجا مطرح کرد که مگر سفارتخانه‌های ایران در این کشورها رایزن فرهنگی ندارند که حالا بایستی نمایندگان فراکسیون امید سفیر فرهنگی کشورمان شوند؟ این درحالی است که رایزن‌های فرهنگی کشورمان با حضور مستمر برای کار فرهنگی اقدامات خاصی باید انجام بدهند که در طول زمان قابل برداشت است و به نظر نمی‌رسد که با یک سفر چندان بتوان انتظار کار بزرگی را داشت. افکارعمومی منتظر شفاف‌سازی این نمایندگان درباره دستاوردهای ملموس این سفر است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.