لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

حمله خبرگزاری دانشگاه آزاد به شورای شهر تهران:ولخرجی از بیت المال با توجیهات زیست محیطی؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اعضای شورای شهر تهران با بیان اینکه خرید میلیاردی تبلت و خودرو باعث صرفه جویی در کاغذ و عدم آلایندگی محیط زیست می شود به انتقادات پاسخ دادند.

خبرگزاری آنا وابسته به دانشگاه آزاد نوشت: خرید تبلت و خودرو برای حمل و نقل اعضای شورای شهر تهران جنجال تازه‌ای حول جدیدالورودهای شورای پنجم به پا کرده است. شورای شهری که خود را ملزم به بررسی و تحقیق و تفحص در خصوص کارنامه 12 ساله محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران و همواره بر روی آن تاکید می کرد اینک در اولین اقدامات کاری برای خود میلیاردی خرج می کند.
اخیرا معاونت امور مالی و اجرایی شورای شهر تهران اقدام به خرید ۲۱ عدد تبلت ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومانی و ۲۱ دستگاه پژو پارس ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی برای اعضای شورای شهر تهران کرده است. هزینه‌ای که برای این موضوع صرف شده حدود یک میلیارد تومان است.
نکته جالب توجه در این ولخرجی شورای شهر تهران رقم و هزینه‌ای است که صرف 21 خودرو و تبلت برای اعضای شورای شهر تهران شده است. مردم با هر حساب و چرتکه زدنی این مبلغ را حساب می کنند با عقل و بازار چنین حیف و میلی جور در نمی آید.
استدلال‌های اعضای شورای شهر نیز در جای خود قابل تامل است.
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر پنجم تهران در این باره بیان کرده است: هر عضو شورا در هر روز ده‌ها صفحه نامه و گزارش و سند دریافت می‌کند و اگر اعضا همچنان از کاغذ استفاده می‌کردند، این محل انتقاد بود. با ابزاری که در اختیار اعضا گذاشته شده، علاوه بر حذف کاغذ، در طی رفت‌وآمدهای روزانه امکان دسترسی به کلیه اطلاعات و فعالیت از طریق اینترنت فراهم است.
وی در خصوص خرید ۲۱ دستگاه پژو پارس برای اعضای شورای شهر نیز گفت: در خصوص خرید خودروهای جدید نیز باید گفت خودروهای قبلی در اختیار اعضا دچار استهلاک و فرسودگی بودند و پس از بررسی‌های انجام شده، مشخص شد با توجه به فرسودگی آنها خرید خودروهای جدید منطقی‌تر است.
روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد هم به طور جالب توجهی برای ماست مالی کردن این موضوع امروز نوشت:
«خرید تبلت برای اعضا دارای دو شاخصه خوب است؛ اول آنکه کاغذ کمتری مصرف شده و درختان کمتری از بین می‌روند. دومین ویژگی اتوماسیون اداری این است که اعضا می‌توانند در هر زمانی به مسئولیتی که بر عهده آنهاست، رسیدگی کرده و به مستنداتی که نیاز دارند دست پیدا کنند».
اولین سئوال این است که چه دلیلی دارد عضو شورای شهر با ماشین شخصی به محل کارشان بروند. مگر اعضای شورای شهر تهران که دم از آلودگی و خودروهای تک سرنشین می زنند و شهروندان را ملزم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی می‌کنند خودشان چه مزیت دیگری نسبت به دیگر شهروندان دارند که بایستی در خط ویژه حرکت کنند؟!
سئوال بعدی حیف و میل‌های دیگر آنهم از جیب بیت المال است. لابد این21 ماشین ؛ 21 راننده هم می خواهد! هر کدام از این افراد به مبلغ 4 میلیون و300 هزار تومان تبلت خریدند که با این موارد کار اداری انجام دهند؟ تبلتی که به قولی می‌توان با آن کارهای طراحی صنعتی انجام داد!
این سئوال را اغلب افراد از جمله رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید پرسیده اند که برای خواندن نامه چه سیستم مجهز و پیشرفته ای نیاز است که با تبلت 500 هزار تومانی هم همه آن کارها انجام نمیشود؟ استهلاک خودروهای فرسوده نیز جای سئوال دارد که چرا نمی شد از همه این خودروها استفاده کرد. ایا همه این خودروها با هم خراب شده بودند و حتی یکی از آنها کارایی نداشت که به طور دسته جمعی این خودروها خریداری شده‌اند. به هر جهت سئوالات اساسی در ذهن افکارعمومی در خصوص این هزینه‌هایی که اعضای شورای شهر تهران روی دست بیت المال گذاشته‌اند وجود دارد که با این تفاسیر نمی شود به آن جواب داد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.