لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

گوترش: باید جهانی عاری از تسلیحات اتمی ایجاد کرد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هفتاد و دومین دوره نشست مجمع عمومی سازمان ملل با سخنرانی آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان آغاز شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، هفتاد و دومین دوره نشست مجمع عمومی سازمان ملل با سخنرانی آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان آغاز شد.

دبیرکل سازمان ملل در سخنان خود در آغاز هفتاد و دومین دوره نشست مجمع عمومی این سازمان در نیویورک گفت: میلیون ها نفر به علت آزمایش هسته ای کره شمالی با خطر روبرو هستند. باید جهانی عاری از تسلیحات هسته ای ایجاد کرد و منع اشاعه هسته ای به سطحی از تهدید رسیده است که نمی توان تصور کرد.

گوترش افزود: هیچ توجیهی برای تروریسم وجود ندارد و باید برای مقابله با تروریسم و محروم کردن تروریست ها از منابع مالی تلاش کرد. باید ریشه های واقعی گسترش تروریسم و افراط گرایی را از بین ببریم که ظلم از جمله آنهاست.

 وی اعلام کرد مسئله کره شمالی باید از طریق سیاسی حل فصل شود و نباید همچون خواب زدگان به سمت جنگ پیش رفت.

دبیرکل سازمان ملل گفت: گسترش فرهنگ مسامحه به مبارزه با تروریسم و افراط گرایی کمک می کند.

گوترش افزود: میانمار باید سرکوب نظامی را متوقف کند و اجازه رسیدن کمک های انسانی را بدهد.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از سلاح هسته ای نباید هرگز مطرح باشد.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد جهان نگران وقوع جنگ هسته ای با کره شمالی است.

گوترش گفت: امیدواریم اقدامات تنش زا در سرزمین های فلسطینی متوقف شود. راه حل تشکیل دو کشور تنها راهکار حل مسئله فلسطین است.

وی اعلام کرد: تغییرات آب و هوایی تلاش های ما را با خطر روبرو می کند و سال گذشته، گرمترین سال بود. دولت های جهان را به پایبندی به توافقنامه آب و هوایی پاریس تشویق می کنم.


گوترش افزود: جهان در دوره ای قرار دارد که خشونت ها گسترش یافته است.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: طرحی برای تحقق اهداف توسعه پایدار تا سال 2030 داریم. فقط هشت نفر در جهان دارایی بیشتر از نیمی از ساکنان جهان را در اختیار دارند.

وی گفت: نقض حقوق بشر و نقض آزادی ها ممکن است باعث شود ما در جنگ علیه تروریسم شکست بخوریم. باید با تروریسم به عنوان یک تهدید جهانی مقابله کرد. باید با همه چالش های مربوط به مهاجرت برخورد و به افراد برای ثبات کشورهایشان کمک کنیم.


گوترش افزود: مشکل اصلی آوارگان نیستند، بلکه ظلم است. مهاجرت باید یک اقدام اختیاری و نه یک گزینه اجباری باشد. باید جهان خود را بسازیم و به اصلاح سازمان ملل پایبند باشیم.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.