لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

هشدار فرهاد رهبر به وزارت علوم:کمیته 3 نفره ابزاری است که امروز در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی امروز در حاشیه مراسم بدرقه گروه های جهادی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امیدواریم که با تعامل نیازی به کمیته 3 نفره نباشد.ولی کمیته 3 نفره ابزاری است که امروز در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی است و می تواند از آن استفاده کند .

به گزارش ایسکانیوز، دکتر فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی امروز در حاشیه مراسم بدرقه گروه های جهادی دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ در پاسخ به سئوالی در مورد کمیته ۳ نفره شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:کمیته 3 نفره بحث جدیدی نیست.من سئوال کردم تا این اواخر هم کمیته 3 نفره تشکیل جلسه می داده استو برای برخی از رشته محل ها تصمیم می گرفته است.
وی افزود: امیدواریم که با تعامل بتوانیم و نیازی به کمیته 3 نفره نباشد.ولی کمیته 3 نفره ابزاری است که امروز در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی است و می تواند از آن استفاده کند . ولی تا زمانی که به آن احتیاج نداشته باشیم و تعامل بکنیم.
دکتر رهبر اظهار داشت: ما هم استانداردهای آموزشی را به جدیت دنبالش هستیم.منتها حرف ما این است آموزش عالی کشور باید متحول بشود.و این تحول در آموزش عالی کشور این نیست که فقط دانشگاه آزاد اسلامی مستثنی باشد .
رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اعتقادم بر این است که استانداردها باید یکسان برای همه آموزش عالی کشور رعایت بشود از جمله دانشگاه آزاد اسلامی.
دکتر رهبر در پاسخ به این سئوال که اکنون در مورد کدرشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی دفتر گسترش بررسی می کند یا کمیته سه نفره، پاسخ داد:شورای گسترش رسیدگی می کند.کمیته 3 نفره هم بر اساس قانون تا سال های اخیر هم رشته هایی را مصوب کرده و جناب آقای دکتر رنجبر عضو منتخیب شورای عالی انقلاب فرهنگی در این کمیته 3 نفره بوده است.از طرف دانشگاه آزاد فردی بوده است و از طرف وزارت علوم هم فردی در این کمیته3 نفره بوده و تصمیم گیری شده است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد:کمیته 3 نفره موضوع جدیدی نیست که جنجالی اش کرده اند.تصمیم جدیدی گرفته نشده است ،شما سوابق را بیاورید، ببنید طی سال های اخیر کمیته سه نفره چندین کد رشته را تصویب کرده است و موضوع جدیدی نیست.

دکتر رهبر در پایان گفتگو با خبرنگاران خاطر نشان کرد: بنای دانشگاه آزاد اسلامی تعامل با وزارت علوم است، اما تعامل دو عامل دارد. یعنی اینکه این طرف و آن طرف باید باهم تعامل کنند و این طور نیست که یکی تعامل کند و دیگری بجنگد. بنابراین دانشگاه آزاد بنا ندارد که با وزارت علوم جنگ کند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.