لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

خبرگزاری دانشگاه آزاد:پشت پرده جلسه محرمانه میدان آرژانتین چه بود؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

درحالی که یکی از نزدیکان رئیس دولت اصلاحات به نوعی از باج خواهی برخی از نمایندگان فراکسیون امید از وزیر پیشنهادی نیرو سخن گفته است اما هنوز اصلاح‌طلبان پاسخی در خصوص جزئیات آن به افکار عمومی نداده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آنا - افشاگری یکی از نزدیکان رئیس دولت اصلاحات درباره پشت پرده جلسه اعضای فراکسیون امید برای تبانی علیه یکی از وزرای پیشنهادی جنجال زیادی در فضای مجازی به پا کرد.
«جواد امام»، مدیرعامل بنیاد باران، موسسه‌ای است که توسط رئیس دولت اصلاحات تاسیس شده در توئیتی قابل تامل درباره رای نیاوردن بیطرف نوشت: «بازهم گندم نماهای جو فروش لیست امید. رای عدم اعتماد بیطرف نتیجه سلامت و پاسخ منفی به خواسته های آقایان (ت،و،ح،ن) درجلسه میدان آرژانتین بود!»
اما پس از این افشاگری نیم بند و در لفافه وی هیچ اطلاعات دیگری از جلسه محرمانه آرژانتین توسط اصلاح‌طلبان در رسانه‌ها منتشر نشد.
همین کنجکاوی رسانه‌ای سبب شد یکی از روزنامه‌های اصلاح طلب به سراغ «جواد امام» برود و درباره اصل ماجرا از این فرد نزدیک به رئیس دولت اصلاحات سوال کند.
در این رابطه، مدیرعامل بنیاد رئیس دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه قانون گفت:«من فقط یک آدرس دادم تا دوستان بدانند که اتفاقاتی که در مجلس افتاده، تصمیمش بیرون از بهارستان گرفته شده است. به هرحال برخی نمایندگان خودشان را در جایگاهی دیدند که از برخی وزرای پیشنهادی قول‌هایی درباره انتصاب برخی افراد در مناصب یا وعده‌هایی در حوزه نمایندگی‌شان می خواستند که این، دور از شأن نمایندگی مجلس است. وزیر وقتی فردی را درجایگاهی منصوب می کند باید پاسخگوی عملکردش نیز باشد. ارائه درخواست هایی خارج از وظیفه نمایندگی باعث تضعیف جایگاه نظارتی نمایندگان و مجلس و از طرفی بسته شدن دست وزرا و مدیران در انجام وظایف و اختیارات‌شان خواهد بود. به کار بردن واژه گندم نمایان جو فروش برای این افراد بود».
این فعال اصلاح طلب نزدیک به خاتمی صراحتا اعلام کرده است که:«برخی نمایندگان خودشان را در جایگاهی دیدند که از برخی وزرای پیشنهادی قول‌هایی درباره انتصاب برخی افراد در مناصب یا وعده‌هایی در حوزه نمایندگی‌شان می خواستند که این، دور از شأن نمایندگی مجلس است».
اما بازهم این سخنان جواد امام درباره اصل موضوع و نمایندگانی که در آن جلسه به نوعی از بیطرف باج‌خواهی کرده‌اند را شفاف نکرد و افکار عمومی هنوزمنتظر است تا نسبت به این مسئله واقعیت گفته شود.
این درحالی است که اصلاح‌طلبان قبل از انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی موضوع «پول‌های کثیف» را پیش کشیده و با جنجال رسانه‌ای به آن دامن زدند. موضوعی که بعدها توسط وزیر کشور دولت یازدهم که اصلاح‌طلبان از سخنان او سوء استفاده کرده بودند، تکذیب شد و وی عنوان کرد: «صحبت‌هایش مورد سوءاستفاده سیاسی و تحریف واقع شده و قصد بیان عمومی چنین مطلبی را نداشته است.»
در گذشته هم «الهه کولایی» و همچنین «فاطمه دانشور»، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر چهارم از رانتی بودن لیست امید و پولی بودن لیست شورای شهر اصلاح طلبان در تهران سخن گفتند که در خصوص این موارد نیز شفاف سازی صورت نگرفت و به نظر می رسد حال ابهامات زیادی درباره بده بستان‌های سیاسی اصلاح طلبان وجود دارد که افکارعموی هنوز پاسخ سئوال خود را در این موارد را دریافت نکرده‌اند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.