لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

افزایش قیمت طلا در روزهای نخست 2017 میلادی کاملا موقتی خواهد بود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در حالی که قیمت طلا در روزهای نخست 2017 با روندی صعودی روبرو شده، بانک بین المللی ای بی ان آمرو پیش بینی کرد که این روند افزایشی قیمت طلا موقتی و زودگذر خواهد بود.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، جورجت بوئل تحلیلگر ارشد بانک بین المللی ای بی ان آمرو تاکید کرد: در روزهای نخست مبادلات 2017 میلادی شاهد افزایش قیمت جهانی طلا بودیم که علت اصلی این مساله کاهش ارزش دلار و افت نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا بوده است.

بر اساس این گزارش وی افزود: به نظر می رسد قیمت طلا در شش ماه نخست 2017 میلادی با چالش های زیادی روبرو خواهد شد و این روند صعودی موقتی و زودگذر باشد.

این بانک هلندی پیش بینی کرد که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال جاری میلادی به 1131 دلار برسد و حتی این احتمال هست که قیمت طلا به کمتر از 1100 دلار نیز برسد. میانگین قیمت هر اونس نقره نیز امسال به 15.40 دلار خواهد رسید.

وی تصریح کرد: جای تعجبی نیست که قیمت طلا در روزهای نخست 2017 میلادی با افزایش روبرو شده است. از سال 2000 تاکنون قیمت طلا همواره تمایل داشته است تا در روزهای نخست سال با افزایش همراه شود. این افزایش قیمت در ماه ژانویه طبیعی است. این افزایش قیمت در ماه نخست سال ارتباطی با این مساله نداشته است که قیمت طلا در سال قبل از آن افزایشی یا کاهشی بوده است.

بوئل گفت: به نظر من قیمت طلا در ماه های آینده کاهش خواهد یافت چرا که نرخ بهره اوراق قرضه افزایش می یابد و نرخ تورم نیز همچنان پایین است. سرمایه گذاران بین المللی نیز هنوز به این باور نرسیده اند که طلا را به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن انتخاب کنند. اگر انتظارات تورمی در اقتصاد آمریکا با افزایش روبرو شود، شاید بتوان نسبت به افزایش قیمت طلا طی ماه های آینده امیدوار باشیم.

وی اظهار داشت: اگر فدرال رزرو بخواهد نرخ بهره را 3 بار افزایش دهد این مساله موجب تقویت بیشتر ارزش دلار خواهد شد و این خبر بدی برای قیمت طلا خواهد بود.

وی در پایان گفت: گرچه نسبت به قیمت طلا در شش ماه نخست امسال چندان امیدواری وجود ندارد، ولی در شش ماه دوم 2017 قیمت طلا به ثبات نسبی خواهد رسید و زمینه لازم برای افزایش قیمتها در سال 2018 فراهم خواهد شد.

پیش بینی می شود قیمت طلا سال آینده نیز به طور متوسط به 1200 دلار در هر اونس و قیمت نقره نیز به 17 دلار برسد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.

پیوند ها

طراحی سایت و سئو

سایت صدرا نیوز

بهار نیوز

سلام نو

نو اندیش