لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مورد عجیب شهرداری رشت؛ نامه سلفی هم رسید!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عکس سلفی پدیده ای است که چند سالی است با گسترش فناوری گوشی‌های تلفن همراه در جهان رایج شده و واژه سلفی خلق شد اما به نظر می رسد که مسئولان شهرداری رشت با نوشتن نامه اداری برای خود پدید سلفی نامه را نیز به ادبیات جهان افزوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آنا: نامه‌نگاری عجیب و شوکه‌کننده شهردار رشت با خودش و درخواست استفاده از یک باب آپارتمان متعلق به شهرداری و موافقت با آن، یکی از اتفاق‌هایی است که احتمالا به این زودی‌ها فراموش نخواهد شد. کاربران در فضای مجازی، همچنان این اقدام را دستمایه پست‌های طنز خود قرار می‌دهند و خطاب به‌خودشان نامه‌هایی می‌نویسند.
فارغ از شوخی‌های مجازی که اغلب مایه طنز انتقادی دارند باید به این پدیده بوروکراسی اداری به دیده دیگری نگریست.
در همین راستا، شهردار رشت در گفت‌وگو با یک رسانه محلی به کاربران فضای مجازی حمله کرد و رفتار آنها را «ولنگاری» در فضای مجازی خواند. او حتی توضیح داده بود که این نامه، ‌محرمانه بوده و اصلا قرار نبوده به‌صورت گسترده پخش شود.
اینکه شهردار رشت رفتار انتقادی کاربران فضای مجازی که شمه‌ای از افکارعمومی بیدار جامعه است را ولنگاری می‌خواند موضوع قابل تاملی است که نشان می‌دهد فردی که در این حوزه خطای عجیبی مرتکب شده حتی حاضر به اظهار پشیمانی و عذرخواهی از مردم نیست.
نکته قابل توجه دیگر خلاف قانون عمل کردن این فرد مسئول است. همه ما اغلب در به سرانجام رساندن کارهای مختلف گذرمان به ادارات دولتی و غیر دولتی می خورد. اغلب نیز مردم از دوندگی های فراوان در ادارات و سیستم بوروکراسی ناقص اداری و هزارتوی دولتی گلایه دارند. اما اینکه یک فرد مسئول با استفاده از مقام و منصب خود در جهت مطامع خود عمل کند موضوعی است که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. ضمن اینکه اخیرا از این شهرداری نامه دیگری منتشر شده که نه تنها عجیب تر است، بلکه این گمانه را مطرح می کند که این شهرداری با مجموعه ای از تخلفات مالی و اداری رو به روست!
در همین رابطه، محمد پورناصرانی، شهردار منطقه یک شهرداری رشت دو سال پیش در قالب نامه ای رسمی خود را به عنوان کارمند نمونه به مدیر اداری شهرداری معرفی کرد و به احتمال زیاد از مزایای این اقدام نیز بهره برده است.
درواقع یک نوع فساد اداری سیستماتیک در اینجا رخ داده که مسئولین بایستی با ریزبینی و قدرت بیشتری با این موضوع برخورد کنند. البته رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفته است که این سازمان، از همان روز انتشار تصویر نامه در فضای مجازی پیگیری‌ها درباره آن را شروع کرده و به نتیجه قاطعی هم رسیده است: «شهردار رشت، صاحب‌خانه بوده و حق گرفتن این خانه را نداشته است.»
با این حال لزوم نظارت بر ادارات دولتی و غیر دولتی با شدت و دقت بیشتری حس می شود. بوروکراسی عریض و طویلی که قطعا نظارت بر آن سخت است و بایستی با شیوه‌های نوین الکترونیکی نسبت به آن نظارت کافی صورت گیرد. دولت الکترونیک یکی از این موارد است که سال‌هاست در مورد مزایای آن سخن گفته شده است و هنوز همه این مباحث در حد حرف باقی مانده است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.