لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

نگرانی مقامات اسرائیل از تشکیل کریدور زمینی از تهران تا جولان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وبسایت آمریکایی فارن پالسی مدعی شد مقامات اسرائیل معتقدند ایران در حال تفوق بر خاورمیانه (غرب آسیا) است و لذا نیروی خود را برای مقابله با تشکیل دوباره ائتلاف منطقه ای ضد اسرائیل که ممکن است در پی این تفوق پیش بیاید به میدان آورده اند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)،وبسایت آمریکایی فارن پالسی مدعی شد مقامات اسرائیل معتقدند ایران در حال تفوق بر خاورمیانه (غرب آسیا) است و لذا نیروی خود را برای مقابله با تشکیل دوباره ائتلاف منطقه ای ضد اسرائیل که ممکن است در پی این تفوق پیش بیاید به میدان آورده اند.
 
بر اساس گزارش ادعایی این وبسایت، مرکزیت تلاش نظامی و دیپلماتیک اسرائیل در سوریه است و حملات اسرائیل علیه کاروان های حزب الله در این کشور در همین جهت است.

در ادامه این گزارش آمده است که اسرائیل در بعد دیپلماتیک تلاش کرده مانع از نفوذ ایران شود اما کمتر موفق شده است.

فارن پالسی در ادامه افزو: «یوسی کوهن» رئیس موساد در راس هیاتی عالی رتبه در ماه اوت از آمریکا دیدار و نسبت به تفاهم روسیه و آمریکا درباره تحولات سوریه و از جمله نفوذ ایران اعتراض کرده است. مشابه همین تلاش را نیز «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل در روسیه داشته اما در هر دو تلاش کمترین توفیقی علیه ایران به دست نیاورده اند.

بنابر این گزارش ، اسرائیل نگران آن است که روسیه و آمریکا آماده کنار آمدن با ایران و گروه های نیابتی آن در سوریه باشند و لذا اسرائیل تصمیم گرفته است خود به مقابله با تهدید ایران بپردازد.

این وبسایت همچنین نوشت نیروهای ایرانی اکنون در نزدیکی بخش تحت کنترل اسرائیل در منطقه جولان قرار دارند و در صورت دسترسی نیروهای مورد حمایت ایران به منطقه بوکمال در مرز عراق و سوریه، کریدوری زمینی از ایران تا جولان تشکیل می شود که مسافتی تا اسرائیل نیست.

در کنار اینها، گروه النجبا در عراق که یک گروه شیعه تحت حمایت ایران است یک نیرو با عنوان «آزادسازی جولان» تشکیل داده و گفته  آماده اقدام برای آزادسازی این منطقه است.

شایان ذکر است اینها بخشی از تغییرات جدی در توازن منطقه به نفع نیروهای مورد حمایت ایران است و هرکس به اظهارات مقامات اسرائیل درباره تحولات منطقه گوش داده متوجه نگرانی جدی آنها از روند تحولات شده است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.