لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مزایده پرابهام نمایشگاه بین المللی مشهد!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری فراخوان شناسایی مجریان رویدادهای نمایشگاه بین المللی مشهد این روزها صدای تمام مجریان نمایشگاهی ایران را درآورده است، حساب و کتابهایی که تنها اهداف مشخصی را دنبال کرد و منصفانه بررسی نشد.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، شرکت های نمایشگاهی قدرتمندی از سراسر ایران برای اجرای قدرتمند نمایشگاه ها در مشهد پیش قدم شدند که بعضا تجربیات چند ده ساله داشتند و نرخ های پیشنهادی به مراتب پایین تری را ارایه کردند که به نفع شهر مشهد و شهرداری بود اما فضای حاکم بر نمایشگاه مشهد اولویت را به شرکت های ناشناخته داد آنهم با نرخ های بالاتری گاها تا دو برابر و به نفع درخواست کنندگان و اصطلاحا همان هایی که برنده شدند.

معمولا روال انتخاب مجریان نمایشگاهی براساس اعلام سهم هر یک از طرفین (مجری و سایت نمایشگاهی) انجام می شود و این درحالی است که شرکت های مجری حدود ١٠ تا ٣٠ درصد را به عنوان درآمد حاصله برای خود و  ٩٠ تا ٧٠ درصد از درآمد را نیز به مرکز نمایشگاهی پرداخت می کنند.

نکته جالب این مزایده ساختگی انتخاب مجریان با کارمزد هایی بالاتر از دوبرابر عرف و پیشنهادات سایر مجریان بوده که تا کنون در هیچ مرکز نمایشگاه مسبوق به سابقه نبوده که شرکت نمایشگاهی از بین مجریان دارای صلاحیت افرادی را با رقمی معادل دوبرابر سایر پیشنهادات انتخاب نموده و دراصطلاح از درامد خود صرف نظر کند.

در مجموع مبلغ زیان شرکت نمایشگاه مشهد از این اقدام در  تعدادی از رویدادهای واگذار شده نظیر نمایشگاه های کشاورزی، مسکن، خودرو، مبلمان ، آب و فاضلاب، چوب و ....  به چند ده میلیارد تومان خواهد رسید .

ضمن اینکه چندین رویداد ویژه نیز از مجریان نمایشگاهی گرفته و به سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی اهدا شد، البته در روابط و دوستی های مدیران سازمان همیاری شهرداری ها با مدیران نمایشگاه مشهد هیچ ابهامی وجود ندارند و خوشبختانه افراد مشخصی از این سازمان در تمامی نمایشگاه ها به عنوان مدعو و بازدید کننده مهمان حضور دارند و شاید تابه حال مشغول ارزیابی بودند، با این هیچ تجربه و تخصصی نیز در برپایی نمایشگاه ندارند.

جای سوال اینجاست که اگر مقرر بود شرکت نمایشگاه مشهد مبلغی را به سازمان همیاری هبه نماید چرا کیفیت نمایشگاه ها را فدا نمایند.

با این حال تمامی شرکت های نمایشگاهی باسابقه ایران که در این فرایند شرکت داشتند متاسفانه دیدگاه هایی منفی به این مجموعه پیدا نموده و معترض شدند و در ارسال نامه ها و پیام های گسترده به شهرداری و نمایشگاه مشهد اعتراض کرده و پاسخ های روشنی دریافت نکردند.

همچنین باید دید که علت شتابزدگی تیم مدیریت و اتاق فکر نمایشگاه مشهد و سکوت هیات مدیره این شرکت چیست ؟

شاید تسویه حساب ستاد های به اصطلاح مردمی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری که مدیران نمایشگاه همگی و با کلیه امکانات نمایشگاه سخت افزاری و نرم افزاری در آن نقش داشته اند .

انتظار می رود شورای شهر و مدیران شهری و شهردار مشهد نسبت به ادامه این روند و دستور توقف اتفاقات رویداده تسریع و کمیته حقیقت یابی نیز برای بررسی دوره شش ساله نمایشگاه مشهد تشکیل دهند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.