لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ادامه تلاش ها برای یافتن جنازه راننده کامیون در معدن زنجان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 مسئول روابط عمومی شرکت فرآوری مواد معدنی ایران گفت: با وجود آواربرداری نزدیک به یک میلیون تنی از محل انباشت پسماندهای کارخانه فرآوری مواد معدنی ایران (فیلتر کیک)، هنوز جنازه راننده کامیون پیدا نشده و تلاش ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا ، ساعت 10 صبح جمعه 31 شهریور، در حالی که راننده کامیون و راننده بیل مکانیکی در محل دپوی فیلتر کیک کارخانه فرآوری مواد معدنی ایران در 2 کیلومتری شهر دندی بودند، آوار خمیری شکل پسماندهای این واحد معدنی بر سر آنان خراب شد که راننده بیل مکانیکی فرار کرد و جان خود را نجات داد اما راننده کامیون همراه خودروی خود زیر آوار مدفون شد.
از همان زمان نیروهای امدادی هلال احمر و خودروهای سنگین راه سازی برای آواربرداری و یافتن جنازه مرد 30 ساله، عازم محل حادثه شدند.
چهار روز تمام سپری شده است و هنوز خبری از جنازه مرد راننده کامیون نیست، این آخرین اطلاعاتی است که مسئول روابط عمومی شرکت فرآوری مواد معدنی ایران داد و گفت: با هر آوار برداری پسماندهای مواد معدنی که به شکل خمیر هستند، به سرعت جای آوار قبلی را پر می کنند.
کریم حری اضافه کرد: همین موضوع موجب کند شدن روند آوار برداری و سختی دستیابی به جنازه مرد راننده شده است.
وی افزود: بناست امروز مانعی در برابر فیلترکیک های موجود در بالا دست محل آوار ایجاد کنند تا به مانع از ریز خمیرهای جدید شود.
حری اظهار کرد: تاکنون نزدیک به یک میلیون تن آوار برداری شده اما هنوز خبری از جنازه مرد راننده به دست نیامده است.
مسئول روابط عمومی شرکت فرآوری مواد معدنی ایران خاطرنشان کرد: با ایجاد مانع جریان آوار برداری سرعت بیشتری می گیرد و امید می رود بتوان امروز به محل دفن مرد راننده کامیون دست یافت.
وی تاکید کرد: محیط اسیدی پسماندها گرفته شده است و خطری از بابت نابود شدن جنازه در محیط اسیدی فیلتر کیک ها، متوجه آن نیست.
حری یادآورشد: می توان گفت که آور برداری به محل آغاز ریزش رسیده و امید ها برای یافتن جنازه افزایش یافته است.
این واحد فرآوری در 2 کیلومتری شهر دندی قرار دارد ، شهر دندی از توابع شهرستان ماهنشان در 100 کیلومتری غرب زنجان واقع شده است.
فیلترکیک ها ارزش فرآوری مجدد دارند و به طور معمول واحدهای معدنی پس از مدتی برای استحصال مواد معدنی باقی مانده در پسماندها اقدام به فرآوری مجدد آنها می کنند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.