لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

افزایش 80 درصدی قیمت برخی خودروها با توقف ثبت سفارش واردات

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: بستن ثبت سفارش، موجب شد خودروهای وارداتی 220 میلیون تومانی ، 300 میلیون تومان و خودروهای 80 میلیون تومانی هم 150 میلیون تومان به فروش برسد.

فرهاد احتشام زاد در حاشیه نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه این هزینه ها را مردم به صورت مستقیم پرداخت می کنند ، افزود : افزایش قیمت خودروهای خارجی موجب شده است بهانه افزایش قیمت برای خودروهای داخل نیز به وجود بیاید.
وی با بیان اینکه خودروهایی که قرار بود ارزان قیمت باشد به واسطه حذف رقبا، می تواند افزایش قیمت برای مشریان داشته باشد ، افزود : در هر صورت با سیاست غلط دولت و رویکرد غیرقانونی که به وزارت صنعت اجازه ممنوعیت ثبت سفارش داده نشده بود، هم در بخش تولید داخل و هم در بخش خودروهای وارداتی، افزایش قیمت شدید را شاهد هستیم یا خواهیم بود که هزینه های آن به صورت مستقیم از جیب مصرف کننده پرداخت می شود.
احتشام زاد همچنین گفت : خودروهای با کیفیت تک ستاره مانند پراید و پژو 405 بیش از 50 درصد از بازار خودروهای داخل را در اختیار دارند.
وی افزود: از آنجا که پلت فرم این خودروها مربوط به بیش از 30 سال گذشته است نباید انتظار داشته باشیم با استانداردهای روز تطابق داشته باشد.
احتشام زاده اضافه کرد : متاسفانه تولید و فروش این خودروها نه تنها کمکی به مصرف کننده نمی کند بلکه دولت با دارا بودن مدیریت سه شرکت عمده تولیدکننده خودرو که بیش از 86 درصد سهم بازار تولید داخل را دارند به استفاده از این بازار اصرار دارد و با اقدام غیرقانونی بستن ثبت سفارش در دو ماه گذشته موجب شد افزایش قیمت شدیدی در خودروهای وارداتی به وجود بیاید.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.