لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مقایسه تندر90 پلاس و جیلی GC6

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از محصولات اقتصادی جیلی که به تازگی وارد بازار ایران شده سدان GC6 است که قیمت درب کارخانه آن حدود 48 میلیون تومان است. این سدان رقیب اصلی رنو تندر90 پلاس اتوماتیک ایران خودرو است که آن هم طی هفته‌های گذشته به مشتریان تحویل داده شده است.

 مشخصات فنی کدام قوی‌تر است؟

هر دو این سدان‌ها به‌عنوان خودروهای اقتصادی شناخته می‌شود و بدیهی است که حجم موتور بالا در آنها دیده نمی‌شود. پیشرانه تندر90 پلاس 6/ 1 لیتر حجم دارد و 105 اسب بخار را با گشتاور 140 نیوتن متر تولید می‌کند. اما جیلی GC6 به پیشرانه 5/ 1 لیتری مجهز است که آن هم قدرت 105 اسب بخار را با گشتاور 146 نیوتن متر تولید می‌کند. اما همیشه مساله نوع عملکرد گیربکس است که در نهایت قدرت و شتاب خودرویی را ثابت می‌کند. گیربکس تندر90 پلاس تا حدی می‌تواند قدرت را بهتر از گیربکس GC6 به چرخ‌ها منتقل و گشتاور را در دور پایین فراهم کند. اما از طرفی لگد و تقه گیربکس در تندر90 بیشتر احساس شود.

همچنین میزان هرزگردی گیربکس تندر90 به نسبت جیلی GC6 بیشتر است. اما در این چند سال این گیربکس که بر روی ساندرو و تندر90های اتوماتیک قبلی نصب شده است، از نظر کیفیت خوب ظاهر شده‌اند و باز عملکرد بهتری نسبت به گیربکس‌های اتوماتیک 206 و 207‌ آی جدید دارد. گیربکس GC6، با اینکه شاید نتواند شتاب آنچنانی را به خودرو منتقل کند، اما از نظر کیفیت در سطح خوبی قرار دارد و تعویض دنده آن نرم‌تر از تندر90 است. اما حالت تیپ ترونیک بر روی این گیربکس جیلی وجود ندارد و این آپشن را نسبت به تندر90 پلاس کمتر دارد. در عوض می‌توان گیربکس GC6 را در حالت L قرار داد تا حداکثر قدرت برای حرکت در شیب‌های تند استفاده شود.

 امکانات کدام یک بیشتر است؟

تندر90 پلاس را نمی‌توان یک خودرو پرآپشن دانست. به‌روزترین آپشن این خودرو را می‌توان بلوتوث آن دانست که تنظیمات آن از پشت فرمان انجام می‌شود. همچنین کامپیوتر سفر کامل از ویژگی‌هایی است که روی این خودرو نصب شده است. ولی نباید توقع آپشن خاصی را از این خودرو داشت. جیلی GC6 هم آنچنان آپشن خاصی ندارد، ولی باز هم تا حدی نسبت به تندر90 پلاس به روزتر است. GC6 در بخش امکانات به مانیتور، بلوتوث، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان و تودوزی چرم مصنوعی مجهز است.

 سواری کدام یک بهتر است؟

سواری تندر90 چیزی است که بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند. تندر90 پلاس هم از نظر سواری با نسخه‌های قبلی تفاوتی ندارد. در مورد این خودرو می‌توان گفت که کنترل آن در سرعت کمتر از 100 کیلومتر راحت‌تر است، اما به‌خاطر سیستم تعلیق نه‌چندان به روز، آنچنان نمی‌توان روی بحث هندلینگ آن در سرعت‌های بالا حساب باز کرد. ولی فضای کابین مناسب و از طرفی جادار بودن آن باعث شده تا امروز بسیاری به این خودرو اعتماد داشته باشند. سواری GC6 به نسبت تندر90 پلاس نرم‌تر است و می‌توان احساس راحتی بیشتری را در کابین آن تجربه کرد. ولی باید اشاره کرد که حرکات عرضی GC6 به نسبت تندر90 پلاس به‌خاطر سیستم تعلیق نرم‌تر بیشتر است و شاید در ابتدای رانندگی چندان نتواند نظر راننده را جلب کند. از طرفی صندلی‌های جیلی تا حدی راحت‌تر از تندر90 پلاس است، ولی در ردیف دوم آن فضای سر مانند تندر90 پلاس نیست و در عقب آن افراد درشت هیکل و با قد بیش از 185 سانتی‌متر، نمی‌توانند راحت بنشینند. میزان نفوذ صدا به کابین این دو خودرو تا حدی شبیه به هم است و نمی‌توان تفاوتی میان آن دو گذاشت.

 
در نهایت باید به سراغ کدام رفت؟

از نظر کیفیت می‌توان تندر90 پلاس و جیلی GC6 را در یک سطح دانست. اما تندر90 در بازار ایران سابقه بیشتری دارد و اطمینان به آن برای استفاده در درازمدت بیشتر از خودرو اقتصادی جیلی است.  ولی باید توجه داشت که GC6 در این چند سال به‌عنوان یکی از باکیفیت‌ترین خودروهای اقتصادی بازار چین معرفی شده و بیش از 600 هزار دستگاه از آن در آن کشور به فروش رسیده است. در بحث ایمنی هر دو خودرو به دو کیسه هوا مجهز هستند و پارامترهای ایمنی آن در تست‌های جهانی کشورهای سازنده شباهت زیادی به هم دارد. ولی اطمینان به برند رنو درخصوص ایمنی تندر90 پلاس بیشتر است و در این چند ساله در تصادف‌ها تا حدی راضی‌کننده ظاهر شده است. در بحث بازار فروش نمی‌توان پاسخ قطعی چندانی را اعلام کرد. اما تندر90 پلاس در این چند هفته ثابت کرده است که از جانب بازار پذیرفته شده و با سود حدود 4 میلیون تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسد. اما جیلی GC6 در بازار آزاد اختلاف قیمت را تجربه نکرده و با همان قیمت شرکت معامله می‌شود.

منبع:دنیای اقتصاد

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.