لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ظریف: اظهارات ترامپ پوچ و بی معنی است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت اگر آمریکا امتیازات جدید هسته ای می خواهد، ما هم می خواهیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از نیویورک تایمز،‌ محمد جواد ظریف در مصاحبه با این روزنامه اظهارات ترامپ را که این توافق هسته ای را یک طرفه و مایه شرمساری آمریکا خوانده بود، پوچ و بی معنی خواند.
ظریف گفت آنچه واقعا این دولت (آمریکا) می خواهد این است که امتیازات بیشتری از ایران بگیرد اما آمریکا و شرکای دیگر امتیازات جدیدی ندهند این نوع موضع بر خلاف منطق هر توافق مذاکره شده است.
وی گفت: یک توافق کامل نیست زیرا در هر توافقی شما باید بده و بستان داشته باشید وگرنه به توافق نخواهید رسید.    
ظریف گفت: ما چرا باید درباره ضمیمه گفتگو کنیم؟ اگر شما می خواهید یک ضمیمه(برای این توافق) داشته باشید، ضمیمه باید درباره همه چیز باشد.

تاکید بر پیروزی مقاومت در برابر گروه های تکفیری و داعش در سوریه
محمد جواد ظریف در نشست بین المللی سوریه که به ابتکار اتحادیه اروپا و در سطح وزیران امور خارجه در نیویورک برگزار شد، شرکت و در سخنانی مواضع کشورمان را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از نیویورک؛ وزیر امور خارجه پس از  شرکت در نشست بین المللی سوریه گفت: اگر برنامه کمک رسانی به سوریه با أغراض سیاسی همراه نباشد، جمهوری اسلامی ایران همچون قبل به مردم سوریه در مسیر جدید بازسازی و پایان آوارگی کمک خواهد کرد.
ظریف افزود: در ماه های اخیر مقاومت در برابر گروه های تکفیری و داعش در سوریه موفقیت به دست آورده است و اکنون باید به فکر بازگشت آرامش سیاسی به سوریه و بازسازی آن کشور باشیم. وزیر امور خارجه کشورمان گفت: من فکر می کنم  حساس شدن جامعه بین المللی برای کمک به سوریه به شرط دور بودن از اغراض سیاسی، مثبت است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.