لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

عذرخواهی نیروی انتظامی از «رنجش خاطر کارگران»

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: پلیس به هیچ عنوان مخالف تامین معیشت کارگران نیست اما در مواردی به منظور تثبیت و استقرار امنیت عمومی ناچار به بهره گیری از اختیارات قانونی است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار کیومرث عزیزی افزود: در ۲ روز گذشته اعتراض هایی از سوی کارگران شرکت های هپکو و آذرآب به مشکلات این واحد ها بود که پلیس برخلاف میل ذاتی مجبور به استفاده از اختیارات قانونی شد تا مراتب کنترل شود.

وی ادامه داد: نیروهای پلیس چندین ساعت در کنار کارگران بودند و به توصیه های مشفقانه و دوستانه پلیس توجهی نکردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در صورت رنجش خاطر کارگران عذرخواهی می کنیم چرا که پلیس به عنوان نیروی انتظامی وظیفه هایی را دارد و در مواردی مجبور است از قوه قهریه و اختیارات قانونی اش برای ساماندهی اوضاع و حفظ امنیت استفاده کند.

وی تصریح کرد: پلیس در کنار کارگران است و به هیچ عنوان مقابل معیشت کارگران ۲ شرکت هپکو و آذراب نیست و حامی و پشتیبان کارگران هستیم و انتظار است این قشر زحمتکش مانند گذشته خواسته های خود را با رعایت چارچوب قانون قانون دنبال کنند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: در سال های گذشته کارگران این شرکت ها برای پیگیری مطالبات خود، خواسته هایی داشتند و در این مدت نشست های مختلفی با نمایندگان شوراهای کارگری، مدیران عامل شرکت ها و مسئولان ذیربط برگزار شده تا بتوان باری از دوش کارگران برداشت تا به حق قانونی خودشان برسند.

ایرنا در توضیح خبر ادعا کرد:

«شرکت صنایع آذرآب اراک از صنایع پیمانکاری عمده کشور است که در سال ۱۳۶۴ در اراک آغاز به کار کرد. این شرکت مادر تخصصی در حوزه طراحی، ساخت و نصب انواع بویلرهای نیروگاهی و صنعتی ،مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی و تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، صنایع قند، شکر و سیمان فعالیت دارد. شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴شروع به فعالیت کرد. شرکت هپکو اراک در حال حاضر ۲۲ نوع ماشین آلات راهسازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی از جمله ژاپن، آلمان، سوئد و هلند است. کارخانه هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به دنبال سیاست های اصل ۴۴ به بخش خصوصی واگذار شد».

این در حالی است که خبرنگار انصاف نیوز گزارش کرده هپکو در حال حاضر تولید قابل توجهی ندارد؛ به گفته‌ی عضو شورای اسلامی کار شرکت هپکو، این کارخانه تنها با ۱۵ درصد توان در حال فعالیت است و یکی از کارگران نیز به انصاف نیوز گفته است که آخرین تولیدی این کارخانه مربوط به مهرماه سال گذشته، ۱۳۹۵، بوده است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.