لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

تأیید صلاحیت سپنتا نیکنام در دوره‌ی پیش شورای شهر یزد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرماندار یزد با بیان اینکه «سپنتا نیکنام» عضو زردشتی شورای شهریزد در دوره‌ی چهارم تأیید صلاحیت شده بود و از اعضای شورای شهر بوده است، می‌گوید: امسال نیز مساله‌ی خاصی پیش نیامد و ایشان تأیید صلاحیت شد تا اینکه دیوان عدالت اداری حکم موقت توقف فعالیت ایشان را صادر کردند.

«مصطفی سالاری» در گفت وگو با خبرنگار انصاف نیوز گفت: در راستای انتخابات یک آیین‌نامه‌ی اجرایی وجود دارد که بر اساس آن اعتقاد به اسلام و قانون اساسی از شروط آن است اما تبصره‌ای نیز وجود دارد که اقلیت‌های دینی می‌توانند به آن آیین و کتاب خود التزام داشته باشند و به استناد همین تبصره ایشان تأیید صلاحت شده‌اند.

او ادامه داد: حکم ممنوعیت فعالیت سپنتا نیکنام باید توسط مراجع حکومت بررسی شود، از خود دیوان عدالت اداری خواسته‌ایم که مکاتبات لازم را انجام دهد و مساله را به مراجع مرتبط با شوراها نیز برای کسب نظر ارجاع داده‌ایم.

مصطفی سالاری می‌گوید: البته نظر فقهای محترم شورای نگهبان بعد از تاریخ بررسی تأیید صلاحت هیات‌های اجرایی مطرح شد و از آن مهلت قانونی هیات اجرایی گذشته بود و حکم را باید مراجع حقوقی بررسی کنند و اگر اجرا شد باید بررسی‌های لازم نیز دوباره انجام شود.

او تاکید کرد: همیشه در استان یزد رابطه‌ی مسالمت آمیزی بین اقلیت‌های مختلف دینی بوده است، این مساله فقط یک موضوع شهری یا استانی نیست، بلکه کلان کشوری است، مراجع قضایی و حقوقی باید در این رابطه تصمیم گیری کند.

صلاحیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد مجددا تایید شد

دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد از تایید صلاحیت مجدد عضو زرتشتی شورای شهر یزد در کمیته حقوقی این هیات خبر داد.

علی افخمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف فعالیت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد کمیته سه نفره حقوقی هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد  تشکیل جلسه داد و ضمن تایید صلاحیت مجدد آقای نیکنام اعلام کرد که روند کاندیداتوری، تایید صلاحیت و انتخاب ایشان قانونی بوده و با توجه به تایید هیات اجرایی و نظارت مشکل قانونی نداشته است.

وی با بیان اینکه اصل ورود دیوان عدالت اداری به موضوع توقف فعالیت یک عضو شورای شهر مورد مناقشه است، افزود: هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان یزد بعد از تشکیل جلسه طی نامه ای نظر کمیته حقوقی و نتیجه بررسی خود را به دیوان عدالت اداری اعلام خواهد کرد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.