لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست روز چهارشنبه خود تصمیم گرفت تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست چهارشنبه نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده ولی نشان داده است که احتمال افزایش یک بار دیگر نرخ بهره تا پایان امسال همچنان وجود دارد.

بر اساس این گزارش افزایش نرخ تورم آمریکا در ماه اوت تاثیر زیادی بر بالا رفتن گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره داشته است.

فدرال رزرو آمریکا همچنین قصد دارد برنامه کاهش تراز مالی 4.2 تریلیون دلاری خود را از اکتبر آغاز کند. 11 نفر از 16 سیاستگذار فدرال رزرو آمریکا در این نشست اعلام کردند که نرخ بهره در شرایط کنونی در وضعیت مناسبی قرار دارد و نیازی به تغییر آن نخواهد بود.

پس از اعلام این تصمیم فدرال رزرو، ارزش دلار و بهره اوراق قرضه آمریکا با افزایش روبرو شد ولی شاخص سهام تغییر چندانی نداشته است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، تصمیم فدرال رزرو برای آغاز برنامه کاهش تراز مالی در ماه اکتبر، نشانه دیگری از سیاست های عادی سازی پولی خواهد بود و این مساله می تواند تاثیر زیادی بر بازارهای بین المللی طی ماه های آینده داشته باشد.

فدرال رزرو در بیانیه نشست اخیر خود به پایین بودن نرخ بیکاری، رشد سرمایه گذاری تجاری و بهبود رشد اقتصادی اشاره کرده است. فدرال رزرو در این بیانیه تاکید کرده است که نوسانات نرخ تورم را به دقت زیر نظر دارد. فدرال رزرو قصد دارد به نرخ تورم 2 درصدی دست یابد ولی طی سال های اخیر نتوانسته است به این هدف مهم خود دست یابد.

جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز در پایان این نشست در کنفرانس خبری تاکید کرد: افت نرخ تورم طی سال جاری همچنان یک رمز و راز باقی مانده است و بانک مرکزی آمریکا حاضر است تا چشم انداز نرخ بهره را در صورت لزوم تغییر دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما باید این مساله را روشن کنیم که آیا عواملی که موجب کاهش نرخ تورم در اقتصاد آمریکا شده است، باثبات و پایدار خواهند بود یا نه.اگر چنین باشد، باید در سیاست های پولی خود تجدید نظر کنیم.

پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا طی سال آینده نیز نرخ بهره را 3 بار دیگر افزایش خواهد داد. فدرال رزرو همچنین در سال 2019 میلادی نیز احتمالا 2 بار نرخ بهره را افزایش می دهد.

نظرسنجی رویترز از کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که فدرال رزرو در ماه دسامبر نرخ بهره را افزایش می دهد. فدرال رزرو آمریکا همچنین قصد دارد طی سال های آینده 1.4 تریلیون دلار از تراز مالی خود را کاهش دهد.

فدرال رزرو پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی آمریکا امسال به 2.4 درصد خواهد رسید و این رقم طی سال آینده به 2.1 درصد می رسد. نرخ بیکاری آمریکا نیز امسال به 4.3 درصد می رسد و سال آینده به 4.1 درصد خواهد رسید.

نرخ تورم آمریکا نیز تا پایان سال 2018 میلادی همچنان کمتر از 2 درصد خواهد بود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.