لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

١٠ سال حبس مجازات متهمی که در نوجوانی مرتکب قتل شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پسر جوانی که در سرقت مرگ‌بار از حجره‌ای در بازار میوه‌‌وتره‌بار با همدستی دوستش صاحب حجره و نگهبان را به قتل رساند، با جلب رضایت اولیای‌دم از چوبه‌ دار رهایی یافت.

به گزارش خبرنگار ما، رسیدگی به این پرونده ١٤ اسفندماه سال ٨٣ با اعلام مرگ مشکوک دو مرد از سوی کارگر یکی از حجره‌های بازار میوه‌‌وتره‌بار مرکزی تهران در دستور کار پلیس قرار گرفت. این مرد جوان به پلیس گفت: ساعت هفت صبح هنگامی که از خواب بیدار شدم، با جسد صاحب حجره به نام محمد و نگهبان بازار به نام حسن روبه‌رو شدم. کارآگاهان با توجه به اینکه این مرد شب گذشته در محل حادثه حضور داشته، برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر از او بازجویی کردند. او که ابتدا به دلیل ترس، از گفتن حقیقت واهمه داشت، سرانجام به آنها گفت: به دلیل اینکه از شهرستان آمده‌ام شب‌ها را در حجره می‌خوابم. شب گذشته خواب بودم که ناگهان با صدایی بیدار شدم. وقتی به داخل حجره رفتم، کمال و مرد جوانی به نام فرشاد را دیدم. این دو مرد جوان پس از کشتن محمد و حسن گاوصندوق حجره را به سرقت بردند. آنها هنگامی که متوجه حضور من شدند، دست و پایم را بستند، اما زمانی که به آنها التماس کردم من را رها کنند، دست‌ و پایم را باز کردند و قول گرفتند به کسی حرفی نزنم. کارآگاهان با دردست‌داشتن این اطلاعات، این دو مرد جوان را شناسایی و بازداشت کردند. آنها نیز در بازجویی‌های فنی به قتل صاحب حجره و نگهبان بازار میوه‌وتره‌بار اعتراف کردند. کمال به کارآگاهان گفت: مدتی قبل از روز حادثه با فرشاد نقشه سرقت از حجره را کشیده بودیم. روز حادثه هنگامی که وارد حجره شدیم، محمد متوجه حضور ما شد. هنگامی که به طرف ما آمد تا جلو کارمان را بگیرد، فرشاد او را هل داد و محمد روی زمین افتاد. هنگامی که می‌خواستیم پول‌ها را برداریم، حسن، نگهبان آنجا، با دادوفریاد به طرف ما آمد. او یک چوب در دست داشت. فرشاد چوب را از او گرفت و چند ضربه به سرش زد. حسن زنده بود و از جایش بلند شد و به طرف فرشاد حمله کرد. یک جسم نوک‌تیز را که روی زمین افتاده بود برداشتم و دو ضربه به حسن زدم سپس با طنابی که در دست داشتم او را خفه کردم.
او ادامه داد: وقتی من با حسن درگیر شده بودم، شاگرد مغازه از اتاقش بیرون آمد و ما را دید. بعد از زدن ضربه به گردن حسن من او را دیدم. یک‌دفعه فرشاد به طرفش رفت و شاگرد مغازه را به طبقه بالا به اتاقش برد و دست‌وپای او را بست. او می‌خواست شاگرد مغازه را هم بکشد که من جلو او را گرفتم، بعد هم برای اینکه شاگرد مغازه ما را به پلیس لو ندهد، ٢٠٠‌ هزار تومان پول از پول‌های مسروقه به او دادم.
به‌این‌ترتیب با توجه به شکایت اولیای‌دم، اعتراف متهمان و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواست علیه آنها صادر شد و پرونده برای رسیدگی در اختیار شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت که در آن جلسه متهمان پس از ارائه دفاعیات به قصاص و رد مال محکوم شدند. بااین‌حال فرشاد که متهم به دو قتل بود، توانست رضایت اولیای‌دم را جلب کند و از چوبه ‌دار نجات پیدا کرد. کمال نیز با گذشت ١٣ سال توانست رضایت اولیای‌دم حسن را جلب کند و از قصاص رهایی یابد. روز گذشته او بار دیگر پای میز محاکمه حاضر شد تا از جنبه عمومی جرم مورد محاکمه قرار بگیرد. او در این جلسه رسیدگی، از کار خود ابراز پشیمانی کرد و گفت آن زمان سن کمی داشتم و اشتباه کردم. در پایان قضات وارد شور شدند و او را به ١٠ سال حبس محکوم کردند.

منبع:روزنامه شرق

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.