لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

آیت ا.. خاتمی: نباید اجازه همه‌پرسی فتنه‌گرانه در اقلیم کردستان را داد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری درباره جزئیات مصوبات سومین اجلاسیه خبرگان گفت: ما دو کمیسیون «فرهنگی ـ اجتماعی» و «اقتصادی» را به کمیسیون سیاسی اضافه کردیم که این مهم‌ترین مصوبه ما بود و با قید دو فوریت تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری در نشست خبری که پس از اختتامیه سومین اجلاس دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، بابیان اینکه ما در طی این دو روز چند طرح را مورد تصویب قراردادیم، ‌اظهارداشت: درحال حاضر6  کمیسیون مجلس خبرگان فعال هستند اما حدود 30 نفر از اعضای خبرگان که جدید‌الورود هستند در هیچ کمیسیونی نبودند. لذا ما دیدیم که کمیسیون سیاسی کار زیادی دارد و باید کار بیشتری نیز صورت گیرد و این افراد نیز در آن عضو شوند.

آیت‌الله خاتمی بر همین اساس افزود: لذا ما دو کمیسیون دیگر یعنی کمیسیون «فرهنگی ـ اجتماعی» و کمیسیون «اقتصادی» را به کمیسیون سیاسی اضافه کردیم که این مهم‌ترین مصوبه ما بود و با قید دو فوریت تصویب شد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اصلاح آئین‌نامه انتخابات مجلس خبرگان تصریح کرد: باید 6 ماه قبل از انتخابات تدارک انتخابات دوره بعد انجام شود و سه ماه به تشکیل خبرگان بعدی کار انتخابات تمام‌شده باشد و خبرگان بعد مشخص باشند طوری که هیچ‌گاه کشور بدون خبرگان نماند.

وی با اشاره به 7 فصل و 30 ماده در این اصلاحیه یادآور شد: ما احساس کردیم که در انتخابات خبرگان خلاء وجود داشت که باید پر می‌شد و در پی ساماندهی آن بودیم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به ریاست آیت‌الله جنتی با اعضای خبرگان تصریح کرد: باتوجه به تأکیدات مقام معظم رهبری ساختارهای مطالبه گری در این نشست مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و ما باید با هیئت‌رئیسه مجلس و هیئت دولت جلساتی را داشته باشیم تا کمیسیون‌ها مسائل و مشکلاتی را که دارند منعکس کنند و راهکارهای آن نیز مشخص شود .

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه در این دیدار مطرح شد که در آستانه نصب استانداران و فرمانداران باید برای خبرگان حریمی قائل بود، افزود: البته ما نمی‌گوییم که خبرگان در این مسئله دخالت داشته باشند اما باید از اعضای خبرگان نیز نظرخواهی شود.

وی یکی دیگر از نگرانی‌های اعضای خبرگان را فضای مجازی و جنگ تمام‌عیار فرهنگی در این عرصه عنوان کرد و گفت: ‌ما نگران مسائل فرهنگی هستیم اما نگران این نیستیم که مردم مطالب را بدانند درواقع ما نگرانیم که اجازه خوردن سم به مردم داده نشود چراکه وبای فرهنگی و سیاسی کمتر از میکروب وبا نیست.

آیت‌الله خاتمی تأکید کرد: بنابراین دولت که سایت‌ها و فضاهای فاسد را می‌شناسد باید در این زمینه فعال باشد چراکه هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد بیگانگان بیایند و خط بدهند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه درحال حاضر 40 میلیون نفر عضو کانال‌ها و فضای مجازی هستند خط سیاسی و فرهنگی خود را از طرف می‌گیرند گفت:‌ این مسئله باید مدیریت شود و این وظیفه نظام و دولت اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت فاجعه‌بار حجاب در کشور ما، حجاب را یک مسئله شرعی و دینی برشمرد و با تأکید بر اینکه برخی به سمت بی‌حجابی می‌روند، اظهار داشت:‌ در نشست با اعضای خبرگان گفته شد دولت باید درباره مسئله حجاب در نهادهایی که زیر نظر آن‌هاست دقت لازم را داشته باشد و در نهادهایی مانند بیمارستان و هواپیمایی در ترویج حجاب پیشگام باشند.

آیت‌الله خاتمی به مسئله همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و آن را یک خطر بزرگ دانست و گفت: دشمن مدت‌هاست که در پی ساختار اسرائیل جدید در منطقه است و این اسرائیل جدید را از تجزیه عراق شروع می‌کنند؛ اگر می‌خواهیم که جنگ و اختلاف و آدمکشی در منطقه نباشد نباید اجازه دهیم این همه‌پرسی فتنه‌گرانه صورت بگیرد و ازاین‌رو ما ایجاد این غده سرطانی در منطقه را محکوم کردیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری ضمن ابراز تأسف از پاک‌سازی نسلی در میانمار، از سکوت نهادهای بین‌المللی و جهان اسلام در قبال این نسل‌کشی و جنایات انتقاد کرد.

وی با تأکید بر اینکه نیروهای داعش و گروه‌های تکفیری نفس‌های آخر خود را می‌کشند، اما تا می‌توانند در حال تولید فتنه‌گری هستند، گفت: مسئولان اقلیم کردستان باید سر عقل بیایند و در میدان اسرائیل بازی نکنند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اظهارات ترامپ در سازمان ملل تأکید کرد: ما اراجیف ترامپ را محکوم می‌کنیم و این‌گونه سخنان در شأن یک رئیس‌جمهور نیست که تا این حد سبک سخن بگوید و مادامی‌که سیاست‌های استکباری در این کشور جریان دارند باید شعار مرگ بر آمریکا داد و این شعار علیه مردم این کشور نیست بلکه علیه دولتمردان و سیاست‌های آن‌هاست.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پایان در پاسخ به سؤالی که خبرنگاران که چرا مراسم بزرگداشتی از سوی این مجلس برای مرحوم هاشمی رفسنجانی برگزار نشد، گفت:‌ مجلس خبرگان یک مجلس قانون‌گذاری است و سنتی نیست لذا ما برای هیچ‌کس از حمله آیات مشکینی و مهدوی کنی مجلس بزرگداشت نگرفتیم اما در اجلاسیه یاد خیر ایشان را گرامی داشتیم.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.