لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

چشم انداز قیمت طلا گمراه کننده و نامعلوم است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تحلیلگران بانک او سی بی سی بر این باورند که چشم انداز قیمت جهانی طلا تا پایان سال 2017 میلادی به شدت نامعلوم و گمراه کننده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، بانک او سی بی سی در تازه ترین تحلیل خود نوشت: در حالی که قیمت طلا تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله تنش های سیاسی و سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا قرار دارد، چشم انداز قیمت این فلز گرانبها تا پایان امسال مبهم و نامعلوم است.

بر اساس این گزارش بانک او سی بی سی پیش بینی کرده است که قیمت جهانی هر اونس طلا در آینده نزدیک بالاتر از 1300 دلار خواهد بود ولی اگر فدرال رزرو آمریکا تا پایان سال یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد این احتمال وجود دارد که قیمت طلا تا 1250 دلار در هر اونس کاهش یابد.

بارناباس گان تحلیلگر ارشد بانک او سی بی سی در این باره تاکید کرد: قیمت طلا احتمالا سطح حمایتی 1300 دلاری را حفظ خواهد کرد. البته در صورتی که فدرال رزرو بخواهد نرخ بهره را تا پایان امسال افزایش دهد، احتمال افت بیشتر قیمت طلا وجود خواهد داشت و قیمت هر اونس طلا تا 1250 دلار کاهش می یابد.

وی در ادامه افزود: اگر فدرال رزرو بخواهد در سال 2018 میلادی نیز نرخ بهره را افزایش دهد، قیمت جهانی طلا احتمالا با افت بیشتری روبرو خواهد شد.

به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا قصد دارد در پایان نشست سپتامبر برنامه کاهش تراز مالی 4.5 تریلیون دلاری را اعلام کند. تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال نیز بالاتر از 50 درصد است.

انتشار آمارهای تورم آمریکا در ماه اوت تاثیر زیادی بر افزایش گمانه زنی های مربوط به بالا رفتن نرخ بهره فدرال رزرو داشته است. تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که نرخ تورم آمریکا طی ماه اوت به بیش از 1.9 درصد رسیده است.

بارناباس گان در ادامه افزود: تمایل بانک های مرکزی بزرگ جهان برای افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده نشان می دهد که ساختار اقتصاد جهانی بهبود یافته است.

مارک کارنی رئیس بانک مرکزی انگلیس نیز پیش از این از آمادگی خود برای افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده خبر داده است.

از سوی دیگر به نظر می رسد نگرانی های سیاسی مربوط به کره شمالی می تواند تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی داشته باشد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.