لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ربودن مرد پولدار براي تصاحب اموالش

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دو عضو يك شبكه آدم‌ربايي كه مرد پولدار را براي تصاحب اموالش ربوده بودند، محاكمه شدند.

به گزارش خبرنگار ما، رسيدگي به اين پرونده از يازدهم اسفند ماه سال 94 به دنبال شكايت مرد 65 ساله‌اي به نام سالار در دستور كار پليس قرار گرفت. او در طرح شكايتش گفت: يك واحد آپارتمان داشتم و آن را به جواني اجاره دادم و قرار بود ماهي 5/2 ميليون تومان اجاره بدهد. او اولين اجاره‌اش را پرداخت، اما حدود 11 ماه از پرداخت اجاره طفره رفت تا اينكه از او در شوراي حل اختلاف شكايت كردم. او از اين كار عصباني شد و چند باري هم درگير شديم. اين گذشت تا اينكه حدود دو هفته قبل مرد ناشناسي تماس گرفت و به بهانه رسيدگي به پرونده در شوراي حل اختلاف خواست تا سر قرار كه مقابل پاركي در محل بود، بروم. مقابل پارك رفتم، اما كسي نبود. همان لحظه خودروي پژو توقف كرد و دو مرد جوان كه خودشان را مأمور وزارت اطلاعات معرفي كردند، مرا سوار كردند. در آن لحظه آرش – مستأجرم – را ديدم. آنها وارد اتوبان آزادگان شدند و در مسيري خلوتي سرم را زير صندلي بردند. مقاومت كردم كه ناگهان يكي از آنها شوكر زد و ديگري سرنگي تزريق كرد كه بيهوش شدم. بعد از به هوش آمدن، خودم را در اتاقكي در حالي كه چشم‌ها و دست و پايم را بسته بودند، ديدم. دقايقي بعد آنها در مورد اموالم شروع به سؤال كردند.
آنها 9 روز مرا شكنجه كردند و آب و غذا نمي‌دادند. بعد از چند روز چند ساعتي در صندوق عقب خودرويي حبس كردند و مدام سرنگ بيهوشي تزريق مي‌كردند. آنها با شكنجه مجبورم كردند چند برگه سفيد را امضا كنم و كارت‌هاي عابر‌بانك را همراه رمزهايش گرفتند. بعد از 9 روز گفتند به خاطر مسائل امنيتي نبايد در ايران بمانم و مجبورم كردند با يكي از بستگانم تماس بگيرم تا بليت كشور دبي را رزرو كند. سپس برايم ماشين كرايه كردند تا به خانه بروم و وسايلم را جمع كنم. وقتي به خانه‌ام برگشتم متوجه شدم از حسابم 205ميليون تومان برداشت شده است.

با طرح اين شكايت مأموران دست به تحقيق زدند و مستأجر او به نام آرش 40 ساله را همراه با همدستانش دستگير كردند. آنها با اقرار به جرمشان روانه زندان شدند و پرونده به شعبه هشتم دادگاه كيفري يك استان تهران فرستاده شد. در اولين جلسه محاكمه چهار متهم پاي ميز محاكمه قرار گرفتند، اما دو متهم ديگر در دادگاه حاضر نشدند.

آرش كه با وثيقه آزاد بود در جايگاه ايستاد و آدم‌‌ربايي و سرقت را انكار كرد. اما ديگر متهمان با قبول اتهامشان از خودشان دفاع كردند.

در پايان هيئت قضايي متهمان را به اتهام آدم‌ربايي به 15 سال حبس و اخذ سند سه سال حبس و نگهداري سلاح سه سال حبس محكوم كرد.

بعد از صدور حكم چهار متهم، پرونده براي دومين بار بعد از دستگيري دو متهم ديگر روي ميز هيئت قضايي به رياست قاضي اصغرزاده قرار گرفت. با اعلام رسميت جلسه، يكي از متهمان كه دانشجوي دكتري بود و در رزومه علمي خود دو تأليف كتاب داشت، جرمش را انكار كرد و گفت در اين حادثه نقشي نداشته است. شاكي نيز با مواجهه حضوري و صوتي نتوانست او را شناسايي كند. سپس ديگر متهم كه جوان 30 ساله‌اي به نام علي بود، گفت: من راننده خودرو بودم و بعد از سوار كردن شاكي بعد از مسافتي پشيمان شدم، اما با تهديد آنها مجبور شدم همراهشان بروم. او در آخرين دفاعش رو به شاكي كرد و با گريه گفت: مي‌خواهم شاكي مرا ببخشد. اين زندگي ارزش ندارد و نبايد دچار اين اشتباه بزرگ مي‌شدم. از موي سفيد شاكي خجالت مي‌كشم. او در ادامه گفت: با اين اتفاق پدرم موهايش سفيد شد و مادرم سكته كرد. من پسر نانوا هستم و پدرم با زحمت نان سفره خيلي از مردم از جمله چند بيمارستان را تهيه مي‌كند. شما را به خدا قسم مرا ببخشيد.

در پايان با توجه به مدارك در پرونده از آنجايي‌كه هيچ ادله‌اي براي اثبات جرم ضياء نبود، هيئت قضايي او را تبرئه كردند و علي را با توجه به ابراز ندامت و پشيماني همچنين گواهي شاكي مبني بر خوشرفتاري، متهم را به حداقل مجازات محكوم كرد.

منبع: روزنامه جوان

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.