لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

جزئیات مصدومیت اعضای یک خانواده در تله‌کابین رامسر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حادثه تله‌کابین در رامسر ٧نفر از اعضای یک خانواده را مجروح کرد. در این حادثه دو کابین مسیر جنوبی دچار حادثه شدند. نخستین کابین پس از خارج‌شدن از مسیر اصلی میان زمین و آسمان معلق ماند و دومین کابین هم با پل معلقی برخورد کرد.

به گزارش روزنامه شهروند:٧ سرنشین این دو کابین که از کرمان به رامسر آمده بودند، توسط عوامل امدادی و اورژانس به بیمارستان منتقل شدند. حال عمومی همه مجروحان مساعد اعلام شده است. علت این حادثه هنوز مشخص نیست، اما براساس شنیده‌های خبرنگار «شهروند» نقص فنی و خم‌شدن تسمه و قرقره‌های یکی از دکل‌ها باعث بروز این حادثه شده است.
حوالی ساعت یک بعدازظهر دیروز در مجموعه تفریحی و گردشگری تله‌کابین رامسر دو کابین از مسیر خود منحرف شدند. گردشگران و مردم عادی با مشاهده این صحنه با نیروهای امدادی تماس گرفتند و حادثه را به آنها اطلاع دادند. اکیپ هلال‌احمر مستقر در نزدیکی این مجموعه از نخستین نیروهایی بودند که خودشان را به محل حادثه رساندند. با حضور نیروهای امدادی مشخص شد یکی از کابین‌ها به علت نامعلومی از مسیر اصلی منحرف شده و در ارتفاع چندمتری زمین معلق مانده است. چندمتر جلوتر هم با غیرفعال‌شدن مسیر یک کابین دیگر به یک پل معلق در این مجموعه برخورد کرده است. نیروهای امدادی بلافاصله امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در این دو کابین را آغاز کردند. همزمان سایر نیروهای امدادی هم به سراغ سایر سرنشینان کابین‌های در مسیر مانده رفتند و همه سرنشینان‌ها را از کابین‌ها خارج کردند. سرنشینان دو کابین حادثه پس از رهاسازی از سوی نیروهای امدادونجات توسط نیروهای هلال‌احمر و اورژانس به بیمارستان امام سجاد رامسر منتقل شدند. شیروانی رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان رامسر درباره این حادثه به «شهروند» گفت: «با وقوع این حادثه نیروهای امدادونجات با تجهیزات به محل حادثه اعزام شدند، با توجه به شرایط خطرناک، یکی از کابین‌ها که در ارتفاع چندمتری زمین معلق مانده بود، پس از ایمن‌سازی محل، کار رهاسازی ٤ سرنشین آن آغاز شد. یکی دیگر از کابین‌ها هم با ٣ سرنشین با پلی برخورد کرده بود که این افراد نیز به کمک نیروهای امدادونجات از داخل کابین خارج شدند. پس از پایان عملیات رهاسازی، ٣نفر از مصدومان از طریق هلال‌احمر به مراکزدرمانی منتقل شدند و سایر مصدومان هم تحویل عوامل اورژانس شدند.»
حسن عسگری‌مقدم رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر وضع عمومی همه مصدومان این حادثه را رضایت‌بخش اعلام کرد. او با رد اخبار منتشرشده درباره مرگ دونفر از مصدومان حادثه تله‌کابین رامسر درباره جراحات‌های وارده و اقدامات درمانی انجام‌گرفته برای مصدومان این حادثه به میزان گفت: «این حادثه در ساعت ١٢:٢٠ روز یکشنبه رخ داده است که به محض اعلام، ٤ آمبولانس به منطقه اعزام شده و ٧ مصدوم حادثه را به بیمارستان رامسر انتقال دادند. در این حادثه یک خانواده ٧نفره‌ کرمانی دچار مصدومیت شده‌اند، درحال ‌حاضر وضع عمومی این مصدومان خوب است و سطحی هوشیاری آنها کاملا رضایت‌بخش است. تمامی اقدامات درمانی صورت گرفته و ٤نفر از مصدومان مرخص شده‌اند، همچنین ٢ مصدوم به علت شکستگی در بیمارستان بستری و مادر خانواده تحت مراقبت قرار دارد.»
روایت یک شهروند از حادثه رامسر
یکی از مغازه‌داران مستقر در این مجموعه تفریحی و گردشگری که از نزدیک شاهد خارج‌شدن کابین‌ها از مسیر بوده، درباره جزییات این حادثه به «شهروند» گفت: «مغازه من دقیقا روبه‌روی مسیر تله‌کابین است. ساعت حوالی یک بعدازظهر بود که تسمه یکی از کابین‌ها لیز خورد، در واقع ریل قرار گرفته روی قرقره‌های دکل‌ها خم شد و یکی از کابین‌ها تکان‌های شدید خورد و در ارتفاع ٣متری زمین معلق ماند. همزمان کابین جلویی هم به دلیل بروز این حادثه به یک پل برخورد کرد. یکی از سرنشینان کابین نخست به دلیل تکان‌های شدید و بازشدن درِکابین از ارتفاع ٣متری به زمین افتاد. من هم همراه با چند نفر دیگر خودمان را به محل حادثه رساندیم. البته نیروهای امدادی هم خیلی سریع وارد عمل شدند. یکی از مصدومان که به بیرون پرتاب شده بود، از ناحیه صورت خونریزی داشت، البته هوشیار بود و وضعیتش وخیم به نظر نمی‌رسید. هیچ‌یک از کابین‌ها سقوط نکردند، دلیل مصدومیت این ٧نفر هم تکان‌های شدید کابین بود. من ٦‌سال است که در این مجموعه کار می‌کنم، این برای نخستین‌بار است که چنین حادثه‌ای رخ داده است.»
درهمین حال، آزاد فرماندار رامسر علت این حادثه را خارج‌شدن ریل کابین از کابل اعلام کرد و دراین‌باره گفت: «پس از خارج‌شدن ریل کابین از کابل و توقف آن، کابین بعدی بشدت به کابین متوقف‌شده برخورد می‌کند. در این حادثه، کابین‌ها سقوط نکردند، بلکه در ارتفاع با هم برخورد داشتند.»

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.