لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اختلاف نظر اقتصاددانان و سرمایه گذاران بر سر روند قیمت طلا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر سر روند قیمت طلا در روزهای آینده اختلاف نظر دارند.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در حالی که اکثر کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد، سرمایه گذاران بین المللی اعلام کردند که قیمت طلا در این مدت کاهش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش 14 کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته شرکت کرده اند که از این تعداد 7 نفر معادل 50 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. 6 نفر معادل 43 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت کاهش خواهد یافت و یک نفر معادل 7 درصد نیز اعلام کرد قیمت طلا بدون تغییر خواهد بود.

در نظرسنجی آنلاین نیز 1219 نفر شرکت کردند که از این تعداد هم 606 نفر معادل 50 درصد اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد. 483 نفر معادل 39 درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند و 130 نفر معادل 11 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده تغییری نخواهد داشت.

در نظرسنجی هفته گذشته 63 درصد کارشناسان اقتصادی و 58 درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند .قیمت طلا در هفته ای که گذشت با افت 2 درصدی روبرو شده است.

از ابتدای سال 2017 تاکنون 66 درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی و 65 درصد پیش بینی های سرمایه گذاران درباره قیمت طلا درست بوده است.

به اعتقاد فیل فیلین تحلیلگر ارشد موسسه پرایس فیوچرز، برگزاری نشست هفته اینده فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

وی افزود: به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی به خصوص پس از وقوع طوفان ایرما تصمیمی برای افزایش نرخ بهره نداشته باشد. این مساله به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: تنش های مربوط به کره شمالی نیز می تواند عامل مهمی برای قیمت جهانی طلا در هفته آینده باشد. به نظر می رسد تنش های سیاسی بین المللی هنوز کاهش پیدا نکرده و تشدید تنش ها بین آمریکا و کره شمالی می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت طلا شود.

البته برخی تحلیلگران بین المللی بر این باورند که واکنش بین المللی به شلیک موشکی کره شمالی موجب افزایش قیمت طلا نشده و بازارهای بین المللی تمرکز زیادی روی آمارهای تورم در آمریکا داشته اند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.