لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

انعقاد بیش از ۶۹ هزار قرارداد آتی سکه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۶۹ هزار و ۲۰۸ قرارداد و ارزش آن نیز به ۹ هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال رسید.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، این در حالی است که قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه تحت تاثیر آمارهای تورم در آمریکا قرار داشته و با کاهش نسبی روبرو شد. آمارهای تورم در آمریکا موجب شده است تا گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال بیشتر از قبل شود و این مساله به نفع ارزش دلار و به ضرر قیمت طلا بوده است.

قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با ۰.۲ درصد کاهش روبرو شده و به ۱۳۲۱ دلار رسید. قیمت طلا در هفته ای که گذشت بیش از یک درصد کاهش داشته است. این برای نخستین بار در ۴ هفته گذشته است که قیمت طلا با کاهش روبرو شده است.

در معاملات آتی سکه نیز طی هفته گذشته ، سررسید اردیبهشت ماه سال ۹۷ به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۳۸ هزار و ۹۱۳ قرارداد را به ارزش ۵ هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.  در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید تیر ماه سال جاری با ۲۲ هزار و ۷۸۷ قرارداد به ارزش ۳ هزار و ۲۵۵ میلیارد ریال قرار گرفت. در مکان سوم  بازار آتی نیز قرارداد اسفند ماه سال جاری قرارگرفت؛ به طوری که با ۳ هزار و ۱۷۵ قرارداد به ارزش ۴۳۱ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.

همچنین سررسید شهریور ماه نیز با ۲ هزار و ۱۹ قرارداد به ارزش ۲۵۵ میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی قرار گرفت. در ادامه سررسید آبان ماه نیز با یک هزار و ۶۵۰ قرارداد به ارزش ۲۱۳ میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی قرار گرفت.

 در پایان نیز سررسید دی ماه با ۶۶۴ قرارداد به ارزش ۸۷ میلیارد ریال در جایگاه آخر ایستاد.

معاملات آتی سکه در روز پنج شنبه هفته گذشته

همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنج شنبه) نشان می دهد در مجموع  ۹هزار و ۷ قرارداد منعقد شد.

به این ترتیب در معاملات روز پنج شنبه، ۵ سر رسید فعال بازار آتی بورس کالا با روند نزولی رو به رو شدند و یک سررسید هم مثبت بود، به طوری که بر اساس آمار معاملات سکه تحویل شهریور ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۶۲ هزار تومان، کاهش ۰.۴۹درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل آبان ماه سال جاری با قیمت یک میلیون و ۲۹۴ هزار تومان افت ۰.۱۶ درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه تحویل دی ماه امسال نیز با نرخ یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومان به فروش رسید و رشد قیمت ۰.۱۴ درصدی را تجربه کرد.

سررسید اسفند ماه هم با نرخ یک میلیون و ۳۵۷ هزار تومان معامله و با کاهش ۰.۳۱درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید اردیبهشت ماه سال ۹۷ نیز با قیمت یک میلیون ۳۹۲ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰.۳درصدی رو به رو شد. در آخر هم سررسید تیرماه سال ۹۷ نیز با قیمت یک میلیون ۴۲۷ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰.۰.۲۷ رو به رو شد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.