لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

کاهش ۱.۸ درصدی قیمت جهانی طلا در هفته گذشته

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۷۲ درصد کاهش به ۱۳۲۰ دلار و ۱۹ سنت رسید. قیمت فلز زرد در هفته گذشته ۱.۸ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از آنکه یک مقام بانک مرکزی اروپا خواستار کاهش برنامه محرک اقتصادی این بانک شد، قیمت طلا دیروز کاهش یافت، هرچند زمانی که انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از اقتصاد آمریکا، تردیدها در مورد افزایش مجدد نرخ بهره در آمریکا را افزایش داد، بخشی از کاهش قیمت طلا جبران شد.

سابین لاتنشلاگر، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا صریح ترین اظهار نظر را در بین سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا بیان کرد و خواستار کاهش برنامه 2.3 تریلیون یورویی چاپ اسکناس این بانک شد.

ینس پدرسون، تحلیلگر دانسکه بانک در کپنهاگن گفت: «این خبر بدی برای طلا بود، زیرا حکایت از آن دارد که روند عادی سازی سیاست های پولی ادامه دارد.»

اما وی در عین حال گفت، قبلا خبرهای زیادی درباره برنامه ریزی بانک مرکزی اروپا جهت خروج از برنامه خرید اوراق قرضه و کاهش ترازنامه فدرال رزرو آمریکا بعد از برنامه بزرگ تسهیل کمی اش منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.72 درصد کاهش به 1320 دلار و 19 سنت رسید. قیمت فلز زرد در هفته گذشته 1.8 درصد کاهش یافت و بزرگترین کاهش هفتگی از اوایل ماه جولای را به ثبت رساند.

قیمت هر اونس طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر در پایان معاملات دیروز با 0.3 درصد کاهش به 1325 دلار و 20 سنت رسید.

اقدامات بانک های مرکزی بزرگ جهان برای «عادی سازی» سیاست های پولی شان موجب فشار بر قیمت طلا می شود.

بازار طلا تا حد زیادی تاثیرات ناشی از آزمایش موشکی جدید کره شمالی بر فراز جزیره هوکایدوی ژاپن را پشت سر گذاشته است.

نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا قرار است روز 19 سپتامبر آغاز شود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.