لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ایران انتظارها را از توافق هسته ای برآورده نکرده است!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری با همتای انگلیسی خود ادعا کردکاملا روشن است که ایران انتظارها را از موافقتنامه هسته ای سال 2015 برآورده نکرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری با همتای انگلیسی خود با تکرار ادعاهای خود گفت: کاملا روشن است که ایران انتظارها را از موافقتنامه هسته ای سال 2015 برآورده نکرده است
به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری با بوریس جانسون همتای انگلیسی خود گفت، امروز دیدار کوتاه بسیار مفید و مثبتی با ترزا مِی نخست وزیر انگلیس داشتم و پس از بحران کره شمالی درباره تهدید ایران و اقدامات بی ثبات کننده اش در خاورمیانه ( غرب آسیا ) صحبت کردیم.
تیلرسون مدعی شد: «ایران اقدامات تحریک آمیزی در یمن، سوریه و دیگر بخش های خاورمیانه ( غرب آسیا ) انجام می دهد».
وزیر خارجه آمریکا افزود: «در مذاکره با نخست وزیر و وزیر خارجه انگلیس درباره راه های مقابله با داعش در سوریه گفتگو کردیم».

وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری با همتای انگلیسی خود گفت، ما معتقدیم باید تهدید ایران را به صورت کلی و نه فقط از منظر هسته ای در نظر گرفت. زمانی که توافق هسته ای با ایرن (برجام) میان ایران و کشورهای 1+5 امضا شد، یکی از انتظارات این بود که این توافق به ثبات خاورمیانه کمک کند، اما اقدامات ایران تاکنون این انتظار را برآورده نکرده است.
تیلرسون گفت: «اقدامات ایران بر خلاف انتظارات برجام بوده است. اقدامات ایران برای مثال در سوریه و حمایت از رژیم بشار اسد نه تنها باعث ثبات خاورمیانه نیست، بلکه تهدیدی برای آن است».
وزیر خارجه آمریکا افزود: «ایران همچنان به آزمایش های موشکی خود ادامه می دهد که بر خلاف قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد است. ایران با اقدامات تهدیدآمیز، نه تنها امنیت منطقه، بلکه امنیت ایالات متحده آمریکا را نیز با خطر روبرو کرده است».
تیلرسون گفت: «ما معتقدیم باید تهدید ایران را به صورت کلی و نه فقط از منظر هسته ای در نظر گرفت. بنابراین در حال بازنگری برجام هستیم تا به نتیجه نهایی برسیم».

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.