لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اعتراف به قتل رفيق صميمي به خاطر يك استكان چاي!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مرد محكوم به قصاص كه به خاطر چاي صبحانه دوستش را به قتل رسانده‌است، با پرداخت ديه از مرگ فاصله گرفت.

 به گزارش روزنامه جوان، دي‌ماه سال 83 بود كه مأموران كلانتري 174 قيامدشت، جسد مردي را در حاشيه شهر كشف كردند. شواهد نشان مي‌داد مرد جوان در محل ديگري به قتل رسيده و جسدش به اين محل منتقل شده است. بعد از شناسايي هويت مقتول يكي از دوستانش كه مرد 30 ساله‌اي به نام برات بود، بازداشت شد. او در بازجويي‌ها به قتل اعتراف كرد و گفت: «حيدر را به خاطر يك استكان چاي كشتم.‌» او در توضيح بيشتر گفت: «‌من و حيدر مدت‌ها با هم دوست بوديم. صبح روز حادثه از خواب بيدار شدم و رفتم نان تازه‌اي خريدم و آمدم. بعد از آماده شدن چاي، حيدر از خواب بيدار شد. سفره انداختم و دو استكان چاي ريختم. يكي از استكان‌ها دستم بود كه حيدر آنرا از دستم قاپيد و نوشيد. به او اعتراض كردم اما او لج كرد و استكان چاي ديگري كه در سيني بود را برداشت و سر كشيد.» متهم در ادامه گفت: « با اين رفتار عصباني شدم و با هم درگير شديم. او فحش و ناسزا گفت به همين خاطر با چاقو به او چند ضربه زدم و بعد از آن جسدش را به خيابان خلوتي در پشت شهرداري بردم و رها كردم.»  
 
به دنبال اعترافات متهم و بازسازي صحنه جرم، متهم روانه زندان شد و پرونده به شعبه دوم دادگاه كيفري يك استان تهران فرستاده شد. در اولين جلسه رسيدگي، اولياي‌دم درخواست قصاص دادند و متهم بار ديگر ماجرا را شرح داد. در پايان هيئت قضايي بعد از شور متهم را بنا به در خواست اولياي‌دم به قصاص محكوم كرد. اين حكم به ديوان عالي كشور فرستاده شد و بعد از تأييد در آستانه اجرا قرار داشت كه متهم توانست با پرداخت 50 ميليون ديه از چوبه‌دار فاصله بگيرد. به اين ترتيب متهم روز گذشته از جنبه عمومي جرم در همان شعبه به رياست قاضي زالي پاي ميز محاكمه قرار گرفت. با اعلام رسميت جلسه متهم در دفاع از خودش گفت: «باور كنيد قصد كشتن نداشتم و او دوست چندساله من بود، اما روز حادثه به خاطر لجبازي‌هايش با هم درگير شديم. وقتي دستگير شدم 30 ساله بودم اما حالا 43سال دارم. پشيمانم كه بهترين سال‌هاي عمرم در زندان گذشت. حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم با توجه به گذشت اولياي‌دم در مجازاتم تخفيف قائل شوند.» در پايان هيئت قضايي وارد شور شد و متهم با احتساب روزهاي بازداشت به زودي آزاد خواهد شد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.