لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اسپوتنيک: سيلي را داعش خورد تا صدايش را ديگران بشنوند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 يک خبرگزاري روس در پي حملات موشکي سپاه، در يادداشتي نوشت: سيلي را داعش خورد تا صدايش را ديگران بشنوند.

به گزارش خبرگزاري تسنيم، خبرگزاري اسپوتنيک يادداشتي را درباره حمله موشکي سپاه به مواضع تروريست‌ها در ديرالزور سوريه نوشته است که متن کامل آن به شرح زير است:
تلافي حمله داعش به تهران را ايران مي توانست به شکل هاي مختلف پس بدهد اما انتخاب گزينه استفاده از موشک هاي ميان برد هم تلافي حمله بود هم پيغامي براي حاميان داعش، وبديهي است که هدف ايران بيش از تلافي اخطار به ديگران بود.
عليرغم اينکه زمان شاه ايران خريدار پيشرفته ترين سلاح هاي آمريکايي بود اما شايد برخي از آنهايي که دوران جنگ ايران و عراق را به ياد دارند به ياد داشته باشند که آن زمان ايراني ها خون گريه مي کردند تا چند عدد موشک به دست بياورند و تلافي موشک هايي که عراق بر عليه شهر هاي ايران شليک مي کرد را در بياورند اما هيچ کشوري حاضر نبود اين موشک ها را در اختيار ايران قرار دهد وسلاح هاي آمريکايي مخصوصا هواپيماهاي پيشرفته آنها همه به دليل نبود قطعات يدکي زمين گير شده بود.
همين ماجرا منجر شد که از آن زمان ايران به فکر آن باشد تسليحات دفاعي مورد نياز خود را خود توليد کند و وابسته به خارج نباشد.
امروز ديگر روياي ايراني رساندن موشک ها به بغداد نيست بلکه موشک هاي ايراني از بالاسر بغداد به راحتي عبور مي کنند و صدها کيلومتر آن طرف تر فرود مي آيند.
انتخاب استان کردستان براي انجام اين حمله نيز بي دليل نبوده.
چند نفر از تروريست هايي که عمليات تهران را انجام دادند از اين منطقه بودند و دشمنان ايران تلاش هاي بسياري جهت نا امن کردن اين استان انجام داده اند.
ايران خواست نشان دهد که تسلط امنيتي کامل بر اين منطقه دارد.
ايران مي توانست براي اين حمله از هواپيما استفاده کند و يا از همپيمانان خود در سوريه يا عراق و يا لبنان بخواهد چنين کاري را انجام دهد اما اصرار بر اينکه اين حمله از داخل خاک ايران انجام شود براي اين بوده تا کاري انجام شود که چندين پيغام در پي داشته باشد.
1 — تلافي عمليات داعش باشد.
2 — موشک هاي ميان برد ايران با طي مسافتي بيش از 650 کيلومتر با دقت فراوان چند ساختمان و پايگاه در دير الزور که مربوط به تروريست ها بود را هدف قرار داد، امري که نشان مي دهد اين موشک ها برد بسيار دقيقي دارد و اينکه ايران مي تواند شعاع دايره اي از حد اقل 650 کيلومتر را با دقت نقطه زني پوشش دهد. يعني از رياض گرفته تا تل آويو تا همه پايگاه هاي آمريکايي در منطقه اطراف ايران همه مي توانند هدف موشک هاي ايراني قرار بگيرند.
3 — با توجه به اينکه ايران از موشک هاي بالستيک دور برد 2000 کيلومتري نيز برخوردار است اين بدين معنا است که ايران مي تواند نيروهاي دشمن را در شعاع 2000 کيلومتري نيز هدف قرار دهد.
4 — اين عمليات حدود دو ساعت پس از صحبت هاي آيت الله خامنه اي و چند ساعت پس از جلسه شوراي عالي امنيت ملي ايران انجام شد که نشان مي دهد نيروهاي مسلح ايران آمادگي لازم را دارند تا ظرف فقط چند ساعت يا شايد چند دقيقه تصميمات سياسي سران مملکت را به اجرا بگذارند.
5 — انتخاب زمان وروش انجام اين عمليات بگونه اي بود که هم پاسخ تهديدات اخير ايالات متحده بر عليه ايران و هم تحريم هاي جديد کنگره اين کشور و هم تهديد هاي همپيمانان ايالات متحده داده شود.
6 — عمليات زماني انجام شد که همپيمانان ايران در سوريه و عراق توانستند عليرغم ميل آمريکا به زور وشايد بهتر است بگوييم با قلدري مرز هاي عراق و سوريه را به هم متصل کنند و جاده اي که از ايران به لبنان مي رسد را در اختيار بگيرند. طبق گزارش هاي مختلف ايران بدون در اختيار داشتن چنين جاده اي توانسته بيش از يکصد هزار موشک کوتاه برد و ميان برد به همپيمانان خود در سوريه و لبنان برساند حال با اين شرايط خواهد توانست اين تعداد را به مراتب افزايش دهد و عربستان سعودي و اسرائيل و پايگاه هاي آمريکايي در منطقه همه با موشک هاي ايران محاصره گردند. با توجه به شرايط حضور نيروهاي مختلف در منطقه يکي دو درجه تغيير زاويه پرتاب موشک ها مي توانست همپيمانان ايالات متحده را هدف قرار دهد.
7 — کارشناسان نظامي اظهار مي دارند که سريعترين سامانه دفاع موشکي به حدود 30 ثانيه از لحظه کشف نفوذ موشک هاي دشمن احتياج دارد تا فعال شود و واکنش نشان دهد، در اين صورت اگر موشک هاي ايران نزديک مرز هاي اسرائيل و عربستان سعودي و پايگاه هاي آمريکايي که امروزه تلاش دارند ايران را تهديد کنند قرار گيرند فرصت طلايي عمل کردن سامانه دفاعي از دست مي رود چون تا زماني که سامانه هاي دفاعي بخواهد عمل کند چندين موشک به مقصد خود رسيده اند.
به هر صورت همه اين موارد براي آن بوده و هست که ايران به طرف مقابل بگويد اگر پاي ميز مذاکره با شما نشستيم به اين معنا نيست که تسليم همه خواسته هاي شما شده ايم و اگر شما به تعهدات خود پايبند نباشيد ما هيچ ابايي از رويارويي ندارم اما مطمئن باشيد شما بيشتر ضرر خواهيد کرد و حال که موشک هاي ما را بهانه کرده ايد ما موشک ها را استفاده مي کنيم و هر چيز ديگري را بهانه کنيد ما بيشتر روي آن پا فشاري مي کنيم.
در پايان مي توان گفت ايران با اين کار خواسته اين پيغام را بدهد کشوري نيست که با تهديد عقب نشيني کند واز اين پس تهديد را با تهديد پاسخ خواهد داد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.