لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

برليانس h320، هاچ بک خوش قيافه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در ساخت پلت فرم و شاسي برليانس از ب ام و سري يک الهام گرفته شده و با نگاهي دقيق به طراحي بدنه اش، به خوبي مي توان به رابطه اش با شريک باواريايي پي برد. طراحي بدنه فراتر از آن چيزي است که از يک خودرو چيني انتظار داريد.

به گزارش دو هفته نامه گزارش بازار:خطوط روي بدنه به خوبي با يکديگر هماهنگ هستند و برجستگي روي گلگيرها باعث شده تا ابهت بدنه بيش تر به چشم بيايد. مواردي نظير مه شکن هاي جلو و سانروف (در نمونه فول آپشن)، ظاهر مدل اتوماتيک فول آپشن را از مدل پايه مجزا مي کنند. اگر کمي نکته سنج باشيد، مقداري بلاتکليفي را نيز در ظاهر برليانس مشاهده خواهيد کرد. هم چنين مي توان از کيفيت قطعات نقره اي رنگ روي بدنه نيز ايراد گرفت.

فضاي کابين با توجه به فرم هاچ بک بدنه محدوديت هاي خاص خود را دارد. اما اگر بخواهيم از نظر فضاي کابين برليانس H320 را رقبا مقايسه کنيم، بايد بگوييم که کابيني بزرگ تر از پژو 206 و کوچک تر از رنو ساندرو دارد.

نخستين چيزي که هنگام ورود به کابين برليانس جلب توجه مي کند، رنگ بندي گرم کابين و جذابيت ترکيب 2 رنگ کنسول جلو و پنل درهاست که حال و هواي خودروهاي گران قيمت تر را تداعي مي کند.

برليانس H320 هاچ بک خوش قيافه

 

اما صندلي ها فاقد روکش چرمي هستند و کيفيت پوشش آنها براي خودرويي با قيمت بالاي 50 ميليون تومان معمولي به نظر مي رسد. البته ايرادي به راحتي صندلي ها مخصوصا در قسمت جلو وارد نيست و فضاي پا و سر نسبتا مناسبي دارند.

سيستم تهويه در مدل اتوماتيک فول آپشن، به صورت خودکار قابل تنظيم است و پس از چند دقيقه فعاليت، قدرت واقعي خود را به نمايش مي گذارد و از اين نظر يکي از بهترين ها در مقايسه با رقبايش به شمار مي رود.

اما مشکل اينجاست که اگر به خاطر کندي گيرباکس و کشش پايين، نخواهيد مدل اتوماتيک را خريداري کنيد، از آپشن هايي نظير سانروف، تهويه اتوماتيک و حتي آينه هاي جانبي برقي نيز بي نصيب مي مانيد. مورد آخر و تهويه اتوماتيک، حتي در پژو 206، 37 ميليوني نيز موجود است! يک پيشرانه 1.5 ليتري 4 سيلندر در دل برليانس جا خوش کرده که قادر است 103 اسب بخار نيرو در دور 5800 توليد کند.

نمونه اتوماتيک از يک گيرباکس 4 سرعته تيپ ترونيک بهره مي برد. در حالت تعويض خودکار دنده ها در دورهاي پايين، دور خودرو در سربالايي ها افت مي کند و رمق پيمودن شيب هاي نه چندان تند را هم ندارد.

برليانس H320، هاچ بک خوش قيافه

 

اما در حالت دستي دور موتور بالاتر نگه داشته مي شود و نکته مثبت ديگر اين که بيشينه گشتاور 138 نيوتن متري در دور نه چندان بالاي 3800 به محور جلو منتقل مي شود.

يکي از مهم ترين نقاط قوت برليانس نسبت به رقباي خود، فرمان پذيري عالي و هندلينگ مناسب است. در پيچ هاي تند و فرمان دادن هاي ناگهاني، برليانس کاملا استوار و قابل اطمينان نشان مي دهد و از اين نظر کلاس بالاتري نسبت به خودروهاي اين محدوده قيمت دارد.

هم چنين برليانس توانسته امتياز 5 ستاره از موسسه CNCAP کسب کند و وجود 2 عدد ايربگ در کابين ايمني سرنشينان جلو را تامين مي کند.

نکات مثبت و منفي

• طراحي ظاهري جذاب و متفاوت نسبت ساير هاچ بک هاي اين قيمت
• رنگ بندي مناسب کابين
• وجود سانروف و کولر ديجيتال در نمونه فول آپشن
• کشش پايين پيشرانه که هنگام روشن بودن کولر و حرکت در سربالايي ها بيش تر خودش را نشان مي دهد.
• کيفيت معمولي بعضي قطعات به کار رفته داخل کابين و بدنه
• فضاي محدودتر کابين نسبت به رقيبي به اسم رنو ساندرو

امکانات و تجهيرات (نسخه فول)

سانروف برقي، 4 شيشه برقي، آينه هاي جانبي برقي، سيستم تهويه اتوماتيک، مه شکن جلو، صندلي هاي عقب تاشو، سنسور دنده عقب، 2 عدد ايربگ

برليانس H320 هاچ بک خوش قيافه


مشخصات فني

کلاس: هاچ بک متوسط
گيرباکس: 4 سرعته اتوماتيک
تعداد سيلندر: 4 سيلندر 16 سوپاپ
حجم موتور: 1.5 ليتر
قدرت: 103 اسب بخار در دور 5800
گشتاور: 138 نيوتن متر در دور 3800
مصرف ترکيبي: 6.7 ليتر
حجم مخزن سوخت: 55 ليتر
شتاب: ___
قيمت: 53 تا 54 ميليون تومان

رقباي داخلي و خارجي:

• MVM315
• SANDERO
• 207

پيشنهاد نهايي

اگر به ويژگي هاي ظاهري خودرو بيش تر از هر چيزي اهميت مي دهيد، برليانس بهترين انتخاب پيش روي شماست، اما اگر به دنبال سواري بهتر، موتور پرقدرت تر و کيفيت بهتر هستيد، خريد رقيبي به اسم ساندرو بيش تر مي تواند راضي تان کند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.

پیوند ها

طراحی سایت و سئو

سایت صدرا نیوز

بهار نیوز

سلام نو

نو اندیش