لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

تشییع آیت الله هاشمی پس از امام(ره) باشکوه ترین بدرقه بود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مراسم ارتحال یار دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری و رییس هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی در مسجد پیامبر اکرم دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید رضا اکرمی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، حجت الاسلام سیدرضا اکرمی از یاران دیرین آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم ارتحال ایشان در دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خود یکی از یادگاری های ارزشمند و گرانقدر آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به مراسم باشکوه تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آنچه دیروز در مقابل دانشگاه تهران خیابان انقلاب و خیابان های اطراف مشاهده کردیم نشان داد بعد از تشییع جنازه امام خمینی (ره) ایشان رتبه دوم را از نظر حضور جمعیت میلیونی مردم به خود اختصاص داد که این جنبه کمی این مراسم را نشان می دهد اما از نظر کیفیت نیز باید بگوییم نکته حائز اهمیت این است که از همه اقشار و نهادها و طبقات در این مراسم حضور یافتند حتی از نقاط مختلف ایران برای تشییع این مبارز انقلابی آمده بودند.

اکرمی با اشاره به پیام رهبر انقلاب برای درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: پیام ایشان 50 نکته داشت، پیامی بی نظیر و بی مانند که از طرف رهبر معظم انقلاب بعد از امام خمینی (ره) برای هیچ شخصیتی اینگونه صادر نشده بود.


رهبر انقلاب در این پیام گفتند: رفاقت 59 سال با ایشان داشتند یعنی بالای نیم قرن، آن هم بین اخوت و برادری در بین الحرمین کربلای حسین بن علی(ع) در فراز و نشیب ها. معصوم بزرگوار ما می گویند اگر می خواهید جایگاه و شخصیت افراد را بشناسید در فرازها و نشیب ها بشناسید.

وی با اشاره به خاطرات خود از آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: من به عنوان یک طلبه در سومین سال طلبگی ام در قم وارد خانه امام خمینی (ره) شدم و دیدم یک سرباز با لباس سربازی در مقابل امام نشسته و چقدر محکم و قوی با امام مباحثه و مناظره می کند. امام این صحبت ها را می شنید و به آنها پاسخ طولانی می داد. پرسیدم فردی که لباس سربازی بر تن دارد کیست؟ گفتند ایشان شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی است. (سال 1343) از آن موقع تا به حال مرحوم هاشمی رفسنجانی فعالیت خود را در برهه های مختلف انقلاب از جمله دوران دفاع مقدس 18 سال خطبه نماز جمعه و نویسندگی کتاب تفسیر راهنما آن هم از زندان را شروع کرد و بعد از پیروزی انقلاب همه فعالیت هایش را به کمال رساند.

حجت الاسلام اکرمی در ادامه آیت الله هاشمی رفسنجانی را در حوزه علمیه قم شاگرد اساتیدی همچون آیت الله بروجردی، امام خمینی، آیت الله علامه طباطبایی، استاد محقق داماد و .... برشمرد و تصریح کرد: دوره تحصیلی او یکی از زیباترین دوران حوزه علمیه قم بود که همراه با درایت و هوش وافر ایشان که بذر اولیه اش از آن زمان پاشیده شده بود بعد از انقلاب به صحنه می آید و زیر بار مسئولیت شورای انقلاب، مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان و جنگ تحمیلی و ... می رود. او در دوران دفاع مقدس شجاعانه ایستاد و نقشی مسئولیت پذیر را در دوران جنگ ایفا کرد.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی فقط انقلابی و سیاسی نبود بلکه یک مدیر در صحنه های مختلف بود و این که مقام معظم رهبری می گوید هیچ کس برای من هاشمی نمی شود، خدا می داند که سر سوزنی مبالغه نبوده است.

وی در پایان سخنان خود خطاب به مسوولین دانشگاه آزاد توصیه کرد: یکی از پایان نامه های دانشگاهی را در مورد مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی انتخاب کنید. باید دید این همه استقبال و رأی برای او و آمدن مردم از سراسر کشور برای این مراسم چرا صورت گرفت؟ قرآن می گوید کسانی که ایمان دارند و به خدا و نبوت و امامت و انقلاب اسلامی یقین دارند خداوند محبت و حب آنها را در دل ها می اندازد و مردم ایران با این حرکت نشان دادند که مردم باشعور و باشرفی هستند و هنگامی که باید ادای وظیفه کنند در صحنه حضور می یابند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.