لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

انتقاد خبرگزاری دانشگاه آزاد از اصلاح طلبان:فردی که گفته می‌شود بیماری قلبی دارد را به عنوان شهردار انتخاب کرده‌اند!

سئوال اساسی از جریان اصلاحات این است که چقدر به نیروهای زن خود اطمینان دارد و به چه میزان نیروهایی در این راستا تربیت کرده که بتوانند لایق چنین جایگاهی باشند.

خبرگزاری آنا وابسته به مجموعه دانشگاه آزاد نوشت، اصلاح‌طلبان در شعار دادن بسیار خبره هستند اما در هنگام عمل به برون سپاری مسئولیت می‌پردازند و خود را جای منتقد می‌نشانند و به جای اینکه خود در این عرصه گام بردارند به اصطلاح عامه به دیگران پیله می‌کنند؛ نمونه این امر فشار نیروهای این جریان سیاسی بر دولت دوازدهم برای انتصاب وزیر زن در کابینه پیشنهادی است؛ در حالی که اصلاح‌طلبان در جایگاه‌هایی که قدرت را در دست دارند اصلا چنین مطالباتی را مطرح نمی‌کنند.
دیدار امروز محمد باقر قالیباف، شهردار فعلی تهران با خانم «ذکری محمد علوش»، شهردار بغداد بیش از پیش این نکته را نمایان ساخت. اصلاح‌طلبان در حالی که با هماهنگی کامل و به طور تبلیغاتی توجه افکارعمومی را برای استفاده از بانوان در دولت سوق داده‌اند اما بی سر و صدا کاندیدای زن شهرداری تهران را کنار گذاشته و فردی که گفته می‌شود بیماری قلبی دارد و در دولت قبل نصفه و نیمه برخی از پست‌ها را اشغال کرده و به دیگری تفویض داده‌ است را به عنوان شهردار انتخاب کرده‌اند.

حضور یک شهردار زن در کشورمان که هدایت پایتخت کشور همجوار اما پرتنش و متقابلا دارای مشکلات مختلف امنیتی و بهداشتی و ... را بر عهده دارد، نشان می‌دهد که زنانی هستند که توانایی مدیریت بخش‌های حساس را داشته باشند اما سئوال اساسی از جریان اصلاحات این است که چقدر به نیروهای زن خود اطمینان دارد و به چه میزان نیروهایی در این راستا تربیت کرده که بتوانند لایق چنین جایگاهی باشند. تا امروز که این جریان سیاسی فقط برای دیگران نسخه پیچیده و دیگران را ملزم عمل به شعارهای خود کرده است.
این درحالی است که چندی پیش، محمدرضا عارف، رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اظهار داشت: «امروز جهان به سمتی رفته که برخی کشورها برای کاهش تنش‌ها، وزیر دفاع خود را از زنان انتخاب می‌کنند، اما امروز در کابینه ما یک زن هم نیست که باید بررسی شود ریشه آن در کجاست.»
البته اگر به پیشینه این جریان سیاسی نیم نگاهی بیندازیم بیشتر متوجه می‌شویم که اصلاح‌طلبان تنها در حوزه عملیات روانی و شعارهای تبلیغاتی دست بالا را دارند؛ چرا که در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز چنین مطالبه‌ای از سوی نیروهای زن اصلاح‌طلب مطرح می‌شد که بانوان بیشتری در لیست امید قرار بگیرند اما سهم زنان در این لیست همان بود که دیدیم.
البته لیستی که اصلاح‌طلبان در تهران بستند و کاملا رای آورد بعدها با توجه به عملکردی که در مجلس داشت به طور مداوم مورد انتقاد فعالان و رسانه‌های اصلاح‌طلب قرار گرفت. انتقاداتی که نشان می‌داد بعد از گذشت حدود شش ماه حتی برخی از این نمایندگان میکروفن‌های‍‌شان را نیز روشن نکرده بودند.
در همین راستا یکی از نمایندگان زنی که از لیست امید به مجلس دهم راه یافت، «فاطمه حسینی»، دختر صفدر حسینی مدیر نجومی‌بگیر دولت یازدهم بود که موضوع بیانیه‌خوانی‌اش در دفاع از فعالیت‌های مالی خانواده‌ حسینی آن هم در حضور وزیر ارتباطات که دستور کار مجلس بررسی مسائل این وزارتخانه بود، یکی از نادرترین و تاریخی‌ترین نوع از این حرکات است.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.