لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

عارف: برخی کشورها حتی وزیر دفاع را از زنان انتخاب می‌کنند اما در کابینه ما یک زن هم نیست

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: برخی کشورها حتی وزیر دفاع را از زنان انتخاب می‌کنند اما در کابینه ما یک زن هم نیست که باید بررسی شود ریشه آن در کجاست.

به گزارش خبرگزاری آنا، محمدرضا عارف صبح امروز (جمعه 20 مرداد) در کنگره مجمع زنان اصلاح‌طلب اظهار کرد: برگزاری کنگره احزاب نویدی برای توسعه احزاب و جایگاه آنان در نظام تصمیم‌گیری و تصمیم سازی نظام کشور است. انشالله به یک حزب فراگیر در گفتمان اصلاحات در آینده نه چندان دور برسیم.
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: مجمع زنان اصلاح‌طلب در شورای عالی به ما کمک‌های زیادی کرد و با وجود همه مسائل و مشکلات این تشکل در دستاوردها عظیم بود.
وی با اشاره به رای آوری لیست امید در تهران در دو انتخابات مجلس و شورای شهر افزود: بانی و صاحب این سرمایه اجتماعی مردم هستند و باید این را قدر بدانیم اگر باورمان شود که شایستگی من بود که انتخاب شدم گرفتار می شویم و این گرفتاری در گذشته ما را به مسیرهای وحشتناک سوق داد. نباید از سرمایه و استقبال مردم غافل نشویم.
رئیس فرکسیون امید مجلس شورای اسلامی خطاب به اعضای شوراهای اسلامی تهران و کلان شهرها گفت: در تهران فضاسازی و هجمه‌ها را دیدید و ریشه آن روی افراد بود وقتی بنا شد نام نویسی کنیم که کسانی در لیست قرار بگیرند ٦٠٠ نفر ثبت نام کردند و این جزو افتخارات است همه باید بدانند این سرمایه به دلیل گفتمان اصلاح است و به هیچ حزبی تعلق ندارد.
عارف با بیان اینکه کسانی در لیست امید بودند که در مجلس رو به روی امید قرار گرفتند، تصریح کرد: همه باید پایند به گفتمان اصلاحات باشیم و نگرانیم که برخی از رفتارها به گفتمان ضربه بزند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: شورای شهر تهران می‌داند چه هجمه‌هایی سر لیست تهران به ما وارد شد. این امانت را باید حفظ کنیم، باید نشان دهیم در انتخابات درست امانت‌داری کردیم ما انتظار داریم یک صدا از ٦ عضو زن شورای شهر تهران بیرون بیاید.
عارف بر این باور است که برای رسیدن به آن جایگاه باید تشکل های زنانه ایجاد شود و گفت: امروز به تشکل های زنانه در همه حوزه ها نیاز داریم، چرا باید نرخ اقتصادی خانم ها ١٤/٦ درصد باشد و آقایان بیش از ٦٠ درصد؟
زنان اصلاح طلب پیش‌قدم برای گفت‌وگو با زنان اصولگرا شوند تا مشکلات در حوزه خود را برطرف کنند
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: خانم‌ها امروز باید به جای رقابت با هم به رفاقت بپردازند و امروز زمان رقابت خانم‌ها با هم نیست، امروز زمان آن است که زنان اصلاح طلب پیش‌قدم برای گفت‌وگو با زنان اصولگرا شوند تا مشکلات در حوزه خود را برطرف کنند.
وی خاطرنشان کرد: امروز جهان به سمتی رفته که برخی کشورها برای کاهش تنش ها وزیر دفاع خود را از زنان انتخاب می‌کنند اما امروز در کابینه ما یک زن هم نیست که باید بررسی شود ریشه آن در کجاست.
رئیس فراکسیون امید در پایان گفت: امروز من می‌خواهم برخی از این مسئولیت را متوجه زنان کنم، راهبرد زنان مشخص است و آن افزایش نرخ مشارکت زنان در عرصه های مختلف است و سهمیه ٣٠ درصد برای زنان در جهت مقابله با تبعیض جنسیتی ایجاد شد. برای رسیدن جایگاه اول در افق ١٤٠٤ نخست باید به بانوان مشارکت بدهیم.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.