لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

کلاهبرداری ١٢٠‌میلیون‌تومانی با فروش ساعت تقلبی

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار تصاویر دو متهم متواری، از شهروندان برای شناسایی و دستگیری این کلاهبرداران کمک خواست.

  به گزارش خبرنگار ما، پیرمردی بازنشسته روز ٢٧ آذر با مراجعه به کلانتری بهارستان به مأموران اعلام کرد دو نفر با حیله و ترفند او را فریب داده و به بهانه معامله یک ساعت اقدام به کلاهبرداری ١٢٠‌میلیون‌تومانی از وی کرده‌اند.  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع»، پرونده برای ادامه رسیدگی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان پانزده خرداد ارجاع شد.
پیرمرد مال‌باخته در توضیح نحوه کلاهبرداری به کارآگاهان گفت: «روز حادثه در خیابان فردوسی بودم که فردی حدودا ٤٠-٤٥ساله به من نزدیک شد و از من نشانی ترمینال جنوب را پرسید؛ در همین زمان وی با طرح این ادعا که به دلیل نیاز شدید مالی قصد فروش ساعتش را دارد، پیشنهاد کرد ساعت گران‌قیمتش را به قیمت مناسبی خریداری کنم. در همین زمان، شخص دومی وارد مکالمه ما دو نفر شد و درخواست خرید ساعت را کرد اما فروشنده ساعت مدعی شد که به هیچ عنوان ساعتش را به دلال نمی‌فروشد».
مال‌باخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «فرد خریدار به من نزدیک شد و درخواست کرد ساعت را از صاحبش خریداری کنم و بلافاصله به او بفروشم و در ازای آن، مبلغ خوبی را به‌عنوان کارمزد از وی دریافت کنم. با این تصور، به همراه صاحب ساعت به بانک رفتم تا پول ساعت را پرداخت کنم. داخل بانک مبلغ ١٢٠‌ میلیون تومان از حساب خود خارج و تمامی پول را به فروشنده ساعت پرداخت کردم. پس از آن، به قصد فروش ساعت به خریدار اصلی از بانک خارج شدم، اما از او هیچ خبری نبود و فروشنده ساعت نیز از محل ناپدید شده بود. ساعت را به یک مغازه ساعت‌فروشی بردم و در آنجا اطلاع پیدا کردم این ساعت فقط چند ده ‌هزار تومان بیشتر ارزش ندارد و این دو نفر با این حیله و ترفند اقدام به کلاهبرداری کرده‌اند».
با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری از پیرمرد مال‌باخته، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته بانکی پرداختند و با راهنمایی مال‌باخته اقدام به شناسایی تصویر این دو نفر کردند.
مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این خبر اعلام کرد: «در ادامه رسیدگی به این پرونده و به‌منظور شناسایی و دستگیری متهمان، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ١٢ تهران برای انتشار بدون پوشش تصاویر به‌دست‌آمده از متهمان انجام شده است؛ بنابراین از شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر این دو نفر شده‌اند، درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ٣٣١١٦٠٣٥  در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند».

منبع:روزنامه شرق

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.