لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

پشت پرده خودسوزی جنجالی

کارمند مشاوراملاک  که در جریان مشاجره شدید با مأموران شهرداری، خود را به آتش کشیده بود درحالی به بیمارستان شهید مدنی کرج انتقال یافته که پزشکان میزان سوختگی‌اش را 30 درصد اعلام کرده‌اند.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، صبح روز چهارشنبه مأموران شهرداری وقتی برای پلمب مغازه‌ای که بدون مجوز دایر شده بود، به‌ محدوده شهرک ناز در فردیس، کرج مراجعه کردند.ناگهان مرد جوانی پس از مشاجره‌ای تند و در حالی که قبلاً به روی بدنش بنزین پاشیده بود، با روشن کردن فندک خودش را به آتش کشید که انتشار فیلم این واقعه در فضای مجازی بازتاب‌های گسترده‌ای داشت.
سید رسول حسینی، معاون عمرانی و خدمات شهری شهرداری فردیس دراین باره به خبرنگارحوادث «ایران» گفت: ازآنجا که این ملک به‌ طور غیرقانونی دایرشده بود از سوم بهمن امسال چند اخطاریه برای مالک فرستاده شده بود اما وی حاضر نبود به شهرداری مراجعه کند.به همین خاطر با دستور قضایی، نماینده شهرداری به همراه ضابط قضایی درمحل حضور یافتند تا طبق قانون در مرحله اول مغازه را پلمب کنند.این درحالی بود که همزمان با حضوراین تیم،  مرد جوان که به‌ دنبال ایجاد جنجال بود، دور از چشم دیگران روی خود بنزین ریخته و ناگهان خود را به آتش کشید. پس از شعله‌ور شدن بدن این مرد، بلافاصله تیمی که ازدوستانش که از قبل در صحنه حضور داشتند، آتش را خاموش کردند و او را برای درمان به بیمارستان شهید مدنی انتقال دادند. بر‌اساس تشخیص پزشکان معالج، این مرد دچار 30 درصد سوختگی شده که اکنون در بخش سوانح و سوختگی بیمارستان تحت معالجه قرار دارد.
ازسوی دیگر با حضور دادستان و شهردار فردیس، ملک غیر‌قانونی این فرد تخریب شد.
دادستان فردیس چه گفت؟
دادستان عمومی و انقلاب فردیس هم گفت: اقدام به خودسوزی اخیر در این شهرستان یک سناریوی از پیش طراحی شده بود. جهانشاهلو درباره انتشار فیلمی از خودسوزی فردی در این شهرستان گفت: پس از انتشار این فیلم، دستور قضایی برای مشخص کردن جوانب مربوطه صادر و در بررسی‌ها آشکار شد این خودسوزی از پیش طراحی شده بوده تا از ادامه تخریب مغازه تجاری در حال احداث به‌صورت غیرمجاز توسط شهرداری فردیس جلوگیری شود.
وی افزود: این بنا به صورت غیرقانونی در حال احداث بوده که مأموران شهرداری در راستای وظایف قانونی خود ابتدا از ادامه ساخت و ساز جلوگیری می‌کنند و تذکر کتبی هم به‌ متخلف می‌دهند اما وی به این تذکر ترتیب اثر نداده و ساعاتی بعد، دوباره عملیات احداث بنای غیرمجاز تجاری را شروع می‌کند که با مراجعه مأموران شهرداری برای بار دوم به محل، این فرد تهدید به خودسوزی می‌کند؛ برخلاف آنچه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بحث پلمب واحد صنفی مطرح نبوده و فردی که خودسوزی هم کرده هیچ نوع مالکیت رسمی در محل مذکور ندارد و از کارکنان واحد صنفی مشاور املاک مجاور است.
 جهانشاهلو با اعلام اینکه پرونده قضایی در مورد این حادثه تشکیل شده تصریح کرد: به طورقطع با این فرد و کسانی که این فرد ساده را ابزار رسیدن به خواسته هایشان کرده بودند برخورد قضایی شدید خواهد شد.
وی بیان کرد: همان‌طور که در فیلم نیز مشهود است این فرد از قبل خود را آغشته به بنزین کرده و با تهدید به خودسوزی قصد ممانعت از انجام وظایف قانونی مأموران شهرداری را داشت که در لحظه‌ای فندک روشن در دست وی از کنترلش خارج شده و لباس‌اش آتش می‌گیرد؛ اما نکته جالب توجه این است که همراهان وی و اجرا‌کنندگان سناریو از قبل با دوربین، پتو و کپسول آتش‌نشانی در محل حاضر بودند و بلافاصله پس از خودسوزی، اقدام به خاموش کردن آتش کردند.
دادستان عمومی و انقلاب فردیس با تأکید بر اینکه اقدامات این چنینی که با هدف جریحه‌دار کردن احساسات مردم و خارج کردن روند جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز انجام می‌شود نمی‌تواند مانع از انجام وظایف مأموران شهرداری شود ،تصریح کرد: این مغازه تجاری غیرمجاز در حال احداث در راستای وظایف قانونی، توسط شهرداری به صورت کامل تخریب و به حالت اولیه اعاده شد.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.