لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

کلاهبرداری از افراد مسن مقابل دستگاه‌های عابربانک

مردی که به بهانه کمک به افراد مسن آنها را فریب می‌داد و کارت عابربانک‌شان را می‌دزدید، دستگیر شد.

به گزارش روزنامه شرق، اواخر آذر با مراجعه پیرمردی بازنشسته به کلانتری هفت‌چنار و طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری، پرونده‌ای مقدماتی دراین‌باره تشکیل و برای رسیدگی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد. مال‌باخته در اظهارات اولیه به مأموران اعلام کرد فردی به بهانه کمک‌کردن به او برای انجام عملیات بانکی، او را فریب داده و در ادامه پس از سرقت کارت عابربانک حساب او را خالی ‌کرده است. با آغاز رسیدگی به پرونده و طرح شکایت‌های مشابه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فردی حدودا ٤٠ساله به شیوه‌ای مشابه اقدام به شناسایی افراد سالخورده و بازنشسته مقابل دستگاه‌های عابربانک کرده است. در ادامه، به بهانه کمک‌کردن به این افراد برای انجام عملیات بانکی ابتدا اعتماد آنها را جلب و نهایتا در زمان تحویل کارت به صاحبانشان، کارت‌های عابربانک این افراد را با کارت‌های متعلق به سایر شکات و مال‌باختگانی که قبلا پول حساب‌های بانکی‌شان را برداشت کرده، جابه‌جا و با اطلاع از رمز عابربانک که از سوی خود مال‌باختگان در اختیار این شخص قرار گرفته بود، با مراجعه به طلافروشی‌ها و صرافی‌ها اقدام به خرید طلاجات، سکه و دلار و ارزهای خارجی کرده است. با توجه به شیوه و شگرد متهم در مراجعه به دستگاه‌های عابربانک مناطق مرکزی شهر تهران، ابتدا تصاویر این شخص از طریق دوربین‌های مداربسته بانکی شناسایی شد و کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی سرقت‌ها به وسیله یک ‌نفر انجام شده است. سپس تصاویر این شخص در اختیار بانک‌های مناطق مرکزی شهر تهران به‌ویژه در محدوده میدان انقلاب و خیابان جمهوری و ولیعصر قرار گرفت تا در صورت شناسایی، بلافاصله موضوع از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ به پلیس اطلاع داده شود. ساعت ١٢:٣٠ روز ٢٥ بهمن مدیر بانک شعبه کمیل به حضور فردی حدودا ٤٠ساله در نزدیکی دستگاه عابربانک مشکوک شد، این شخص را تحت نظر قرار داد و پس از شناسایی این شخص از طریق تصاویری که پلیس در اختیار وی قرار داده بود، بلافاصله موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ به پلیس اطلاع داد و پس از دقایقی، مأموران با حضور در محل اقدام به دستگیری متهم کردند و در همان بازرسی اولیه تعدادی از کارت‌های عابربانک متعلق به سایر افراد نیز از وی کشف شد. با دستگیری متهم «حیدر. م» (٤٠ساله) و بررسی سوابق وی مشخص شد او پیش از این در سال‌های ١٣٧٩ و ١٣٩٤ به اتهام سرقت و کلاهبرداری دستگیر و روانه زندان شده و آخرین‌بار با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد شده است. متهم در همان تحقیقات اولیه به ده‌ها فقره کلاهبرداری اعتراف کرد و گفت تمامی طعمه‌های خود را از افراد سالخورده انتخاب کرده است. در ادامه، تعدادی از شکات با مراجعه به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، صراحتا اقدام به شناسایی متهم کردند.  زنی که متهم پول حساب وی را برای خرید یک دستگاه دوچرخه خرج کرده بود، پس از شناسایی متهم عنوان کرد دارای فرزندی با محدودیت حرکتی است و قصد داشت با پول داخل حسابش داروهای مورد نیاز دوره درمانی فرزندش را تهیه کند که متهم کارت عابربانک وی را سرقت کرد. سرهنگ حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با درخواست از شهروندان برای جدی‌گرفتن هشدارهای پلیسی، گفت: از شهروندان درخواست می‌شود در زمان مراجعه به دستگاه‌های عابربانک برای انجام عملیات بانکی موارد ذیل را جدا مدنظر خود قرار دهند:
اولا: در زمان مراجعه به دستگاه خودپرداز، مراقب اطراف خود باشید تا افراد غریبه امکان دسترسی به رمز ورود به حساب بانکی شما را نداشته باشند.
ثانیا: اعتماد بی‌مورد به افراد غریبه به‌ویژه برای انجام عملیات بانکی و مالی، زمینه اصلی وقوع بسیاری از جرائم مرتبط با سرقت و کلاهبرداری از سوی افراد فرصت‌طلب را ایجاد می‌کند. سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده در ادامه گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره کلاهبرداری و سرقت، شناسایی تعدادی از شکات و مال‌باختگان و به منظور شناسایی دیگر شکات احتمالی، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ١٠ تهران برای انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است و از مال‌باختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده‌اند، دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حـر- خیابان ١٢ فروردین مراجعه کنند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.