لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

50 سوگند تا رهایی ازقصاص

قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری با گذشت 10 سال از مرگ مشکوک زن جوانی در حالی که به بن‌بست رسیده بودند تصمیم گرفتند با اجرای مراسم قسامه (سوگند) به این پرونده رسیدگی کنند.

تنها متهم این پرونده صبح دیروز در مقابل قضات ایستاد و 50 بار سوگند یاد کرد که بیگناه است و بدین ترتیب از اتهام قتل عمد زن جوان تبرئه شد.
زن میانسال که 10 سال از سرنوشت دخترش بی‌اطلاع بود با حضور در دادگاه حاضر به بخشش متهم به قتل دخترش با دریافت دیه شد و مقرر گردید براساس تصمیم قضات، دیه مقتول از صندوق بیت المال پرداخت شود.
به گزارش خبرنگار حوادث«ایران»، 28 شهریور 89 مأموران پلیس جسد زن جوان را در مقابل خانه‌ای نیمه کاره در خیابان گرگان تهران پیدا کرد و تحقیقات مقدماتی نشان داد زن 32 ساله برای مصرف شیشه با چند مرد در ارتباط بوده است.
پلیس در تجسس‌های بعدی چندین مظنون را دراین باره بازداشت کرد اما به نتیجه‌ای نرسید. تا اینکه با بررسی تلفن همراه زن جوان مشخص شد ساعاتی پیش از کشف جسد این زن، مرد 37 ساله‌ای به‌ نام «محمد» بیش از 30 بار با او تماس گرفته است.اما مظنون ماجرا، اتهام قتل را رد کرد و مدعی شد دو دوستش به‌ نام‌های گل آقا و عباس که به افغانستان گریخته‌اند، با بهاره مواد مصرف می‌کردند و به همین خاطر چندین بار با تلفن همراه وی به بهاره زنگ زده‌اند و آنها قاتل هستند.درحالی که اولیای دم شناسایی نشده بودند با مدارکی که علیه محمد به دست آمد وی در دادگاه پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست دادستان به قصاص محکوم شد. حکم صادره در شعبه 13 دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و قضات دیوان عالی کشور با مطرح کردن دو ایراد حکم قصاص صادره را شکستند و پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. دیروز صبح محمد در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی اصغرعبداللهی و با حضور دو مستشار محاکمه شد. در ابتدای این جلسه مادر بهاره که به‌همراه پسرش در جلسه حاضر شده بود به قضات گفت: «من و پسرم در مشهد زندگی می‌کنیم. 10سال قبل بهاره ازدواج کرد و به تهران آمد اما یکسال بعد وقتی به مشهد آمد فهمیدیم از همسرش جدا شده است.
مادر مقتول سپس دیه فرزندش را خواست و باتوجه به اینکه علیه دو متهم متواری هیچ مدرکی وجود نداشت آنها از اتهاماتشان تبرئه شدند و قرارشد برای متهم اصلی هم به‌ دلیل نبود مدارک کافی مراسم سوگند برگزار شود.
به همین خاطر ابتدا قضات از مادر بهاره خواستند پنجاه شاهد را برای مراسم قسانه به دادگاه بیاورد تا سوگند یاد کنند که متهم دستگیر شده قاتل دخترش است، اما او گفت نمی‌تواند چنین شاهدانی را معرفی کند. بنابراین قضات پس از مشورت از متهم خواستند پنجاه بار قسم بخورد که بهاره را به قتل نرسانده است.
سپس باتوجه به اجرای این مراسم متهم از اتهام قتل عمد زن جوان نجات یافت و قرارشد دیه مقتول باحکم قضات از طریق صندوق بیت‌المال پرداخت شود.

منبع:روزنامه ایران

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.